Слухати

Шотландія хоче провести референдум щодо незалежності, щоб залишитись в ЄС

24 червня 2016 - 18:23
Уряд Шотландії почне готувати законодавчу базу для проведення нового референдуму про незалежність
Шотландія хоче провести референдум щодо незалежності, щоб залишитись в ЄС / Новини на Громадському радіо

Про це заявила перший міністр Шотландії Нікола Старджен.

За її словами, для початку підготовки документів потрібно рішення парламенту про те, що референдум — це найкращий спосіб зберегти місце Шотландії всередині Євросоюзу і єдиного європейського ринку.

Велика частина населення Шотландії в ході референдуму щодо членства Великобританії в Євросоюзі проголосувала за те, щоб залишитися в ЄС.

«Шотландія ясно і рішуче проголосувала за те, щоб залишитися частиною Євросоюзу», — зазначила Старджен, передає bbc.com.

За її словами, країна бачить своє майбутнє саме в складі єдиної Європи.

Перший референдум щодо незалежності регіону пройшов в 2014 році. На ньому більше 50% голосуючих висловилися за те, щоб Шотландія залишилася частиною Великобританії.

Нагадаємо, за підсумками референдуму Велика Британія прийняла рішення про вихід з Євросоюзу. За «Брекзіт» проголосували 52 відсотки виборців, проти — 48 відсотків, явка склала рекордні з початку 1990-х років 72 відсотки. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+