Слухати

«Слонова трава» замість газу: нове біопаливо з'явилось в Україні

25 червня 2016 - 10:54
Українець Микола Кікоть повністю перейшов на опалення свого будинку міскантусом (американським очеретом)
«Слонова трава» замість газу: нове біопаливо з’явилось в Україні / Новини на Громадському радіо

Вирощує енергетичну культуру на присадибній ділянці, що дозволяє йому взагалі не витрачати гроші на використання газу, дров або вугілля.

mykola_ikot.png

Микола Кікоть // expres.ua
Микола Кікоть
expres.ua

Урожайність енергетичної культури — майже 30 т з га. Город площею в 25 соток, засіяний «слонової травою» (міскантус) повністю забезпечив будинок Кікотя біопаливом, повідомляє «Експрес online».

«Три роки тому на грядці площею 25 соток, де вирощував овочі, посіяв американський очерет або, як його ще називають, слонову траву. Тоді всі сміялися наді мною, мовляв, з глузду з’їхав, а тепер заздрять, мій «газ» зростає в поле», — говорить він.

miskantus.jpg

Міскантус // agroportal.ua
Міскантус
agroportal.ua

Енергетична плантація після одного посіву буде давати врожай протягом наступних 25 років. Трава виростає до чотирьох метрів заввишки за сезон. Всього такий урожай з 1 га дає стільки ж тепла, скільки утворюється при спалюванні 15-20 тис. кубометрів газу.

Також, за словами Миколи Кікотя, «слонова трава» зменшує рівень токсичних речовин в ґрунті і підвищує родючість землі.

«За 25 років вирощування міскантусу на одному місці скупчується до 20 т підземної біомаси. Тобто органічного добрива», — резюмував він.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+