Слухати

Бойовики «ДНР» повернули Україні 87 в’язнів, а «ЛНР» жодного — омбудсмен

28 червня 2016 - 18:25 235
З бойовиками Луганська домовитися про таку ж процедуру досі не вдалося

З початку конфлікту на Донбасі представники так званої «ДНР» повернули на контрольовану українською владою територію 87 засуджених. Йдеться про тих людей, які були засуджені українськими судами до конфлікту і відбували покарання на територіях, згодом зайнятих бойовиками. Про це в ефірі програми Київ-Донбас «Громадського радіо» розповів представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига. Він розповів про формат, за яким відбувається переміщення засуджених.
 
«Через півроку таких, дуже непростих переговорів в обхід процедури ( її не існує), при умові, що омбудсмен без засобів захисту особисто є присутнім. Оскільки на тій стороні 1 автозак, передати нам можуть не більше 20 людей за раз. Аналогічну схему ми хотіли виконати з «ЛНР», але, ймовірно, там  вести перемовини не виходило, ми пробували багато разів», — додав він.

За словами Михайло Чаплиги, аналогічної процедури переміщення засуджених з так званої ЛНР не існує. Тому що, як пояснив представник омбудсмена, там незрозуміло, з ким вести переговори.

У секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини є близько 50 виробництв, пов’язаних з громадянами Росії.  Йдеться про росіян, які брали участь в добровольчих батальйонах, які зараз оформляють документи в міграційну службу. Є і провадження у росіянам, які вчинили злочини на території України, Чаплига пояснив. У таких випадках апарат омбудсмена контролює, чи дотримуються права росіян на юридичний захист та на медичну допомогу. Михайло Чаплига назвав найбільш типові звернення, які надходять від в’язнів-громадян Росії.

Михайло Чаплига додав, що жодної заяви, пов’язаного з тортурами, в апарат українського омбудсмена не надходило.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+