Слухати

Діти та медики Ізмаїла тепер в групі ризику захворіти на гепатит А — лікар

28 червня 2016 - 15:52
Про це заявив в.о. головного державного санітарного лікаря України Святослав Протас
Діти та медики Ізмаїла тепер в групі ризику захворіти на гепатит А — лікар / Новини на Громадському радіо

В Ізмаїлі через недавній спалах кишково-вірусної інфекції можливе збільшення захворюваності на гепатит А. В групі ризику перебувають діти віком від 2 до 10 років, працівники водоканалу і медичні працівники інфекційних відділень і тих відділень, де надавалася допомога постраждалим. Про це в ефірі «112 Україна» заявив в.о. головного державного санітарного лікаря України Святослав Протас.

За його словами, великі ризики заразитися у тих, хто перехворів на вірусні інфекції.

Він зазначив, що такі масові захворювання на кишкові інфекції, як в Ізмаїлі, зазвичай супроводжуються підвищенням рівня захворюваності на гепатит А.

«Організм втрачає свою опірність, а враховуючи, що серед хворих є носії, тому він з’являється пізніше, оскільки інкубаційний період гепатиту А більше ніж у вірусної інфекції — в середньому це близько 30 днів», — сказав Протас.

Він зазначив, що поява випадків гепатиту А можливо через 30 днів після виникнення спалаху.

МОЗ виділило кошти для придбання вакцин від гепатиту.

Як повідомлялося, в Ізмаїлі Одеської області після спалаху кишково-вірусної інфекції можливе зростання захворюваності гепатитом А. »Громадське радіо» передавало, що з 16 по 25 червня в Ізмаїльську районну лікарню з попереднім діагнозом — гострий гастроентероколіт звернулося 720 осіб.

Американський Центр контролю за захворюваннями визначає три глобальні ризики: нові інфекції, використання біологічних агентів у якості зброї та резистентність (стійкість) до антибіотиків.

В Ізмаїлі кількість хворих зменшується, але причину отруєння не називають.

Те, що сталося в Ізмаїлі, може бути в будь-якому місті країни — заявив епідеміолог.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+