Слухати

У Костянтинівці городяни проти забудови ринку «Ювілений»

01 липня 2016 - 19:08
У самому центрі міста на ринку «Ювілейний» кілька днів тому почалося масштабне будівництво. Мешканці прилеглої п’ятиповерхівки по бульвару Космонавтів, 2 обурені
У Костянтинівці городяни проти забудови ринку «Ювілений» / Новини на Громадському радіо

Там, де до їхнього будинку підходять комунікації, планують встановити кіоски. Раптом буде порив, його ніяк буде ліквідувати.

i_tehnika_i_lyudy_-_zhodnoyi_ogorozhi.jpg

І техніка, і люди — жодної огорожі // Громадське радіо
І техніка, і люди — жодної огорожі
Громадське радіо
Мешканці будинку: Це неподобство, починає руйнуватися будинок, а ремонту немає і не буде. Риють все, підривають, бо їм треба фундаменти тут робити. Це дуже близько до будинку нашого. Тут проходить теплотраса, газова труба. Зараз вони тут поставлять бутіки, в будь-який момент може порвати труба. Що тоді буде? Люди без тепла будуть, — обурюються люди.

«Через забудову торік до будинку під час пожежі не могла під’їхати рятувальна машина, чоловік у квартирі ледь вижив», — згадує його сусід Геннадій.

vse_pereryto.jpg

Дорога перерита // Громадське радіо
Дорога перерита
Громадське радіо

Два роки тому на п’ятому поверсі угоріла людина, бо пожежна машина не могла своєчасно під’їхати, всюди бордюри, забудови, через двір не заїдеш. Обурюються і  торговці тут, зокрема ті, що продають городину з власної ділянки. Кажуть, їх виживають. Наталя щодня привозить із села молоко та зелень. Жінка ледь не плаче, з цього живе її родина — умов для торгівлі немає, а кіоски всюди.

shema_rekonstrukciyi_rynku.jpg

Схема реконструкції ринку // Громадське радіо
Схема реконструкції ринку
Громадське радіо

«Нам місця немає, приїздять підприємці, зводять якісь кіоски, магазини, а ми не можемо своє кров’ю та потом вирощене продати. Зупиніть цю забудову!», — говорить Наталя.

natalya_torguye_shchodnya_tut.jpg

Наталя // Громадське радіо
Наталя
Громадське радіо

Своє бачення цього ринку має місцева влада. Заступник міського голови Віктор Василенко каже, що давно цей ринок треба було прибрати, його вирішили благоустроїти, з бюджету виділили на це 1 мільйон гривень, а частину території віддали підприємцям під кіоски. Так збираються наповнити бюджет міста. Для тих, хто торгує малиною і петрушкою, будуть облаштовані ряди.

pyatypoverhivka_po_kosmonavtiv_2.jpg

П'ятиповерхівка по вулиці Космонавтів // Громадське радіо
П’ятиповерхівка по вулиці Космонавтів
Громадське радіо

«Для петрушки і банки малини будуть спеціально збудовані ряди, вже замощені кольоровою плиткою. Це буде громадський ринок. Там будуть криті місця для торгівлі, аби від негоди сховатися, буде для кожного місце розміром 1 м 20 см. Люди хочуть всю площу під ряди мати, але і бюджет міста треба наповнювати. Тому ми діяли в рамках закону, на сесії виділили землю під кіоски, що даватимуть прибуток до міської казни», — розповідає Віктор Василенко.

obureni_lyudy.jpg

Обурені люди // Громадське радіо
Обурені люди
Громадське радіо

Ці кіоски на ринку — тимчасові, це не капітальне будівництво, пояснив журналісту Громадського радіо чиновник. Якщо станеться аварія, підганятимуть кран, аби прибрати кіоск і усунути проблему. Люди не вірять цим словам, бо тут вже викопали ями під бетонні стовпи і таки наткнулися на кабель, поки телефонний, який прикрили камінням. Мешканці будинку збираються відстоювати свої права, написали звернення до місцевої поліції і зателефонували на гарячу лінію СБУ. Найближчим часом обіцяють ще й дорогу перекрити, аби привернути увагу до забудови, незаконної, на їх думку.

zabudova_na_rynku_pishohidnoyi_zony.jpg

Забудова на ринку пішохідної зони // Громадське радіо
Забудова на ринку пішохідної зони
Громадське радіо

Наталя Поколенко з Донеччини для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+