Слухати

Почались перевірки банківських рахунків переселенців та їхніх побутових умов

02 липня 2016 - 16:58
За інформацією соціальних служб, нині у Сєверодонецьку проживає понад 400 осіб, які мають у різних банках депозити, що перевищують 10 прожиткових мінімумів, і при цьому отримують різні види допомог
Почались перевірки банківських рахунків переселенців та їхніх побутових умов / Новини на Громадському радіо

За законом у таких ситуаціях люди не мають права на соціальні виплати від держави.

«Відповідно до постанови КМУ365, що регламентує порядок соцвиплат, створюватимуться робочі комісії для перевірки внутрішньо переміщених осіб на предмет їхніх прав на отримання матеріальної допомоги», — цитує Урядовий кур’єр директора Луганського обласного департаменту соцзахисту населення Елеонора Поліщук

Питання виникли і через рішення проаналізувати соціально-побутові умови людей, які отримують від держави компенсаційні виплати на оренду житла тощо.

Але, за словами Елеонори Поліщук, нині в управлінь соцзахисту населення немає необхідних ресурсів, щоб відвідати місця проживання всіх переселенців, які отримують соціальну допомогу від держави. 

«Зокрема складання акта матеріально-побутових умов проживання. Одразу виникає запитання, кого обстежуватимемо — чи господаря квартири, який надає житло внутрішньо переміщеній особі, або матеріально-побутові умови самого переселенця», — підкреслює Елеонора Поліщук.

Передбачається, що спеціальні робочі групи проводитимуть опитування сусідів, господарів житла для підтвердження проживання переселенця на конкретній території. І тільки потому комісія ухвалюватиме рішення про призначення того чи іншого виду соціальних виплат.

Правозахисники угледіли в такій ситуації загрозу порушення конституційних та гуманітарних прав людини й поскаржилися Спеціальному доповідачу ООН на такі рішення стосовно долі переселенців.

Благодійний фонд «Право на захист» заявляє, що «виконання положень підзаконного акта призведе до дискримінації ВПО порівняно з рештою населення України, втручання у право на особисте та сімейне життя ВПО, свободу пересування, порушення права на адекватний рівень життя».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+