Слухати

Президент представив нового командуючого ВМС

03 липня 2016 - 16:04
У Одесі представили нового командуючого ВМС України. Ним став генерал-лейтенант Ігор Воронченко
Президент представив нового командуючого ВМС / Новини на Громадському радіо

Президент України Петро Порошенко також присвоїв йому звання віце-адмірала. У своїй промові Президент зазначив, що починається відродження флоту. Після анексії Криму Україна втратила 70% власного флоту. Ті кораблі, які залишилися в українській акваторії, застаріли на 90%.

«Їхнє відновлення тільки починається. Зокрема, до складу ВМС додали 2 бойові катери — сьогодні їм дали назви Бердянськ та Аккерман. Вони ще не прийняті до складу військово-морських сил України, але йде планова робота. Треба зважити на те, що це — новітня зброя. Це зовсім нові кораблі. У всьому світі є практика, коли нові кораблі дуже ретельно доводять до свого завершення», —  розповів прес-секретар командування ВМС ЗСУ Олег Чубук.

Також на суднобудівельному заводі закладені ще кілька подібних катерів. Петро Порошенко також зазначив, що треба приділити особливу увагу соціальним аспектам військової служби. Перш за все військових треба забезпечити житлом. Особливо це стосується тих, хто змушений був полишити своє житло в Криму через анексію.

«Хотів би підкреслити, що одним з основних завдань я вважаю забезпечення житлом українських військових моряків, і в першу чергу тих, хто не вагаючись залишив його в окупованому РФ Криму. Протягом останніх 2 років з червня 14-го дотепер особовий склад збройних сил отримав 1927 квартир, і крім цього, ще 231 родина скористалася грошовою компенсацією за належне їм житло. Я розумію, що це недостатньо, щоб задовольнити реальні потреби. Але в порівнянні з нулями багатьох попередніх років, це крок вперед», — зазначив Президент України Петро Порошенко у своїй промові.

Сьогодні ключи від 16 квартир у Одесі та передмісті передали родинам військових моряків з Криму. Серед них — багатодітні сім’ї, учасники АТО та родини з хворими дітьми. Також Президент відзначив нагородами моряків та присвоїв кораблю «Кіровоград» нове ім’я — «Юрій Оліференко», на честь героя, що загинув в АТО.

Урочистості продовжилися авіашоу, наприкінці якого свої вміння показали десантники, які висадилися прямо на воду. Глядачі таким форматом проведення заходу задоволені, адже мають змогу подивитися на військові кораблі зсередини, побачити військові оркестри та, насамперед, показати дітям, як відроджується флот України.

Ганна Снєгіна, з Одеси, «Громадське радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+