Слухати

Родичі «незаконно засуджених» громадян збираються голодувати під Радою

04 липня 2016 - 17:01
Завтра родичі незаконно засуджених громадян під парламентом голодуватимуть через відсутність в Україні механізму виправлення судових помилок
Родичі «незаконно засуджених» громадян збираються голодувати під Радою / Новини на Громадському радіо

Родичі «незаконно засуджених» та правозахисники проводять велику кількість заходів, у яких звертають увагу на важливості ухвалення законопроекту №2033а, що запроваджує такий механізм. Про це на прес-конференції заявила голова руху «Громадське спонукання» Тамара Рафальська. 

За даними управління Державної пенітенціарної служби станом на 1 червня, в Україні 1 562 людей відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Правозахисники сумніваються у законності вироків близько 100 засуджених. 

13 579 704_862 208 797 219 027_1 389 541 129_o.jpg

Правозахисники // «Громадське радіо»
Правозахисники
«Громадське радіо»

Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик каже, що менше одного відсотка виправдувальних вироків у кримінальних справах.

«Дослідження Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ показало, що протягом 2012 року у розглянутих 193 тисячах кримінальних справ суди виправдали 707 людей (0,37%). Якщо людина вже потрапляє у жорна кримінальної системи, то шансів бути вибратись у неї немає», — каже вона. 

Експерт Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда пояснює, якщо Верховна Рада ухвалить цей документ, тоді засуджений за особливо тяжкий злочин або його захисник може звернутись до апеляційного суду із заявою про перегляд його справи. У законопроекті визначені чіткі підстави, за якими вирок буде переглядатись. 

За його словами, депутати побоюються законопроекту, бо пам’ятають резонанс довкола «закону Надії Савченко», який зараховує один день перебування в СІЗО за два дні у в’язниці. 

«Кажуть, що багато злочинців вийшло на свободу за цим законом. Але це порівняння невдале. Тому що «закон Савченко» переглядав автоматичне звільнення людини після перебування в СІЗО. А тут не йдеться про автоматичне звільнення, а про право на перегляд вироку», — каже він. 

Експерт також вказує, що парламентарі сумніваються в тому, що ця судова система, яка виносила такі вироки, не спроможна виправити їх, але він сподівається на нову редакцію закону «Про судоустрій і статус суддів».

Микола Мирний, Центр інформації про права людини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+