Слухати

На Донбасі «МДБ» арештовує в день по 30 людей — волонтер з обміну полонених

07 липня 2016 - 12:52
Волонтер розповів, як складно звільняти з полону добровольців та майже неможливо — цивільних
На Донбасі «МДБ» арештовує в день по 30 людей — волонтер з обміну полонених / Новини на Громадському радіо

У полоні у бойовиків на Донбасі знаходиться близько 380 українських бійців. Свої дані щодо кількості полонених в ексклюзивному коментарі «Громадському радіо» озвучив голова волонтерської групи «Патріот» Олег Котенко. Він пояснив, що статистика групи «Патріот» відрізняється від офіційної, оскільки в зведеннях СБУ значаться тільки захоплені в полон бійці офіційних підрозділів. У даних групи «Патріот» є відомості і про бійців незареєстрованих добровольчих формувань. Олег Котенко визнав, що його статистика може бути неточною.

«Було 380, але я допускаю, похибка навіть в 100 чоловік. Тому що у нас немає доступу до офіційних даних. Якщо мати нам не повідомить, що вона отримала тіло, то ми можемо ніколи і не дізнатися. Будемо шукати його як полоненого», — розповідає Олег Котенко.

Як повідомляє волонтер, їх група «Патріот» не розрізняє військових на офіційних офіцерів та на добровольців, і допомагає СБУ, повідомляючи про полонених з незареєстрованих батальйонів.

«Якщо ми знаємо, де знаходиться людина і ми можемо її обміняти, ми звертаємося до СБУ, щоб вони могли дати (обмінний фонд, це, мабуть, некоректно), людей, які допитує ця сторона, для обміну наших добровольців», — пояснює він.

Що стосується цивільних осіб, за його словами, не існує навіть приблизної цифри. 

«Тому що так зване МДБ арештовує вдень по 30-40 людей. Когось відпустили, когось не відпустили, більшу частину відпускають, а інших забирають в СІЗО по статті «зрада батьківщини», робота на спецслужби тощо. Хоча люди ніякого відношення до цього не мають. Просто в когось виявилася при собі велика сума грошей, якої достатньо для того, щоб їх там засудили», — розповідає волонтер і додає, що в обмінний процес ці люди не потрапляють.

«За мінськими домовленностями, військових треба міняти на військових. Багато адвокатів наймають тут, на підконтрольній нами території», — зазначає він. 

У той же час, за офіційними даними СБУ, які вчора озвучила Ірина Геращенко, після звільнення полковника Івана Без’язикова, чиїм звільненням займався «Патріот»,  в полоні у бойовиків залишаються сто одинадцять осіб — військових і цивільних.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+