Слухати

Що потрібно для збереження музеїв на Донеччині та Луганщині? / Новини на Громадському радіо

Що потрібно для збереження музеїв на Донеччині та Луганщині?

07 липня 2016 - 19:42
Найпоширеніщою проблемою у прифронтовій зоні музейної сфери залишаєтся брак кадрів та пошук приміщень для старих документів. Через війну довелось «перевозити» музеї в інші місця

Заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери Ольга Лішик розповіла, що в області є всього 15 музеїв. Більшість закладів культурної сфери Луганщини вдалось «перемістити».

«Щодо фінансування, обласний бюджет має всі ресурси для того, щоб утримувати ці установи. Ми маємо дуже багато партнерів, які через грантові програми і через обмін нам допомагають. На сьогоднішній момент ми зробили все, щоб працювала вся структура. Це укріплення переміщених закладів, розбудова, поповнення фондів, співпраця з Міністерством культури України щодо зміни в законодавстві , застосування його до зони АТО. Я сьогодні приїхала з пропозиціями до Міністерства Культури, передам його представнику», — зауважила Ольга Лішик.

Вона наголошує, що в музеях треба показувати правдиву історію. І це не місце для пропаганди.

«Як наші бабусі ходили у вишиванках, які були надписи на магазинах українською мовою. Це повинно бути в музеях. Ми повинні думати про сучасну історію. Два роки поспіль відбувається «засилля», нас рятують від себе , намагаються «убєдіть», що ви не українці, а  росіяни. Не треба нас в цьому переконувати. Ми маємо знати свою історію. А допомогти нам зможуть фахівці», — говорить Ольга Лішик.

Виконавчий директор  громадської організації «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець» Олег Неневиця  вважає, що потрібно молодь залучати до культурної сфери. Також він переконаний, що музей не завжди має бути великим. У світі існує багато невеликих музеїв, що не потребують багато коштів. Тому варто брати приклад з країн ЄС.

Мая Голуб з Києва для «Громадського радіо»

«Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки медіа-проекту Mymedia»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+