Слухати

Гендиректор «Чорнобильської АЕС» заперечує участь в корупційних схемах

08 липня 2016 - 16:54
Керівник ЧАЕС спростовує причетність до корупції та заявляє по тиск правоохоронців
Гендиректор «Чорнобильської АЕС» заперечує участь в корупційних схемах / Новини на Громадському радіо

Генеральний директор Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» Ігор Грамоткін стверджує, що проти нього та колег розпочали інформаційну війну. Він спростовує причетність до корупційних схем і заявляє про тиск з боку силовиків.

Цього року на ЧАЕС проводились обшуки після ухвали Печерського районного суду міста Києва.

За даними слідства, керівники ЧАЕС привласнювали частину міжнародної технічної допомоги з різних країн світу у 2015-2016 роках. Таку допомогу держпідприємство отримує у вигляді коштів на придбання будівельних матеріалів, приладів, металевих конструкцій та інше. 

У свою чергу, гендиректор Чорнобильської АЕС Ігор Грамоткін інформацію спростовує.                   

«Дуже важливо знати, що жодна копійка, жоден долар, євроцент міжнародно-технічної допомоги на рахунки Чорнобильської АЕС не надходив взагалі. Дійсно, на майданчику Чорнобильської АЕС реалізовуються багато міжнародних проектів», — Ігор Грамоткін.

igor_gramotkin_1.jpg

Ігор Грамоткін // «Громадське радіо»
Ігор Грамоткін
«Громадське радіо»

Слідство підозрює директора ЧАЕС у виведенні коштів за кордон через церковну парафію.

«Ніяких платежів на Свято-Іллінську церкву з Чорнобильською АЕС ніколи не здійснювалося, ніколи їх не було. Це легко побачити шляхом легкої елементарної перевірки. Не менш одіозне звинувачення, коли зі Свято-Іллінської церкви гроші перераховували за кордон», — зазначив Ігор Грамоткін.

Ігор Грамоткін  стверджує, що під час обшуків пошкодили майно, а також був здійснений психологічний тиск на його колег.

«У місті Славутичі та в 16-ти містах були проведені масові обшуки. Дуже жорстоко. Виламувалися двері. Виявлялося безпрецендентне тиск на членів сім’ї, коли вилучалися у дітей гаджети. Не дуже зрозуміло для чого вилучалися айпеди, айфони, ЕПЛ-tv приставки, не забирали тільки телевізор», — сказав Ігор Грамоткін.  

Слідство заявляє, що з 2012 року проводились тендери щодо закупівлі робіт з демонтажу, переробки, звільнення від регулюючого контролю обладнання та конструкцій Чорнобильської АЕС, учасниками та переможцями яких були компанії «Промметбуд», ТОВ «Метресурс», ТОВ «Метал-сервіс плюс». Демонтовані та радіоактивно забруднені металеві конструкції реалізовували по занижених цінах певним підприємствам.

Кримінальна справа розслідується слідчим управлінням Національної поліції України за фактами розтрати службовими особами Чорнобильської АЕС державних коштів в великих та особо великих розмірах. А також за зловживання службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків.

Генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін не згідний з висновками слідства. Він планує звертатись до Генеральної прокуратури та Президента України.

Мая Голуб з Києва для «Громадського радіо»

«Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки медіа-проекту Mymedia».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+