Слухати

Євросуд запитає у Росії, яку компенсацію вона готова заплатити Афанасьєву

08 липня 2016 - 17:51 88
ЄСПЛ розгляне скаргу Афанасьєва на нелюдські умови утримання в Росії

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу українського громадянина Геннадія Афанасьєва на умови, в яких його конвоювали російські тюремники. Про це «Громадському радіо» розповів російський правозахисник Ернест Мезак, який готував скаргу. Рішення розглянути скаргу Афанасьєва ЄСПЛ прийняв ще в середині червня, але письмове підтвердження цього Мезак отримав тільки сьогодні. Правозахисник пояснив, що предметом скарги стали умови, в який конвой перевозив Афанасьєва з Воронежа в Сиктивкар у вересні-жовтні 2015 року.

«На одному з відрізків шляху всього 0,4 квадратних метра було в розпорядженні Геннадія в камері вагонзака, крім того, під час перевезення з Ярослава в Ухту, з Ухти до Сиктивкара йому було просто холодно, тому що його не попередили. Він утримувався в Ростові-на-Дону в якості свідка, відповідно, в Ростові і в вересні ще тепло, жарко, я б навіть сказав, а його не попередили, куди його відправляють. Відповідно, у нього не було теплого одягу, а в наших краях була мінусова температура», — розповів адвокат. 

Ернест Мезак заявив, що скаргу ЄСПЛ вирішив розглядати в спрощеному порядку. Зараз представники суду відправили офіційну заяву до російської влади, щоб РФ визначила суму, яку готова заплатити в якості компенсації.

Відповідь російська влада має надіслати до 13 жовтня 2016 року. Нагадаю, Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко були звільнені з російських в’язниць 14 червня 2016 року.

Читайте також: Афанасьєв публікує спогади з тюрми — «не всі таргани погані».

Ко мне применяли насилие, об этом стыдно говорить, но надо, —  повідомив раніше у ефірі «Громадського радіо» Геннадій Афанасьєв.

У Геннадія Афанасьєва загострилася хвороба, його оперуватимуть.
 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+