Слухати

«3000 грн за зґвалтування 16-річної» — соцмережі обурені вироком учаснику АТО

11 липня 2016 - 12:55
У мережі кілька днів обговорюють рішення Іванківського райсуду Київської області
«3000 грн за зґвалтування 16-річної» — соцмережі обурені вироком учаснику АТО / Новини на Громадському радіо

9 липня 2015 року уродженець Коростеню Житомирської області у неприродній спосіб зґвалтував неповнолітню дівчину у селі Млачівка на Київщині.

Головні моменти, які обурили користувачів соцмереж, те, що зробив це одружений учасник АТО, у якого є діти, а дружина зараз на 12 тижні вагітності. Саме ці обставини і зробили вирок суду пом’якшувальним.

«Йдучи по сільській дорозі в напрямку будинку проживання ОСОБА_3, ОСОБА_1 почав затягувати силою її до кущів поряд з дорогою та поваливши на спину почав утримувати її з метою задоволення статевої пристрасті, під час чого завдав потерпілій тілесні ушкодження в області правого коліна. ОСОБА_3 обороняючись вкусила ОСОБА_1 двічі за плече та тулуб, але він не відпускав її, та продовжував утримувати її застосовуючи фізичну силу. Також, ОСОБА_3 намагалась умовляннями та симуляцією поганого самопочуття відвести наміри ОСОБА_1, але він не реагував. Потім ОСОБА_1 розвернув її задом до себе поставивши ОСОБА_3 на коліна тримаючи її руки біля тулуба поза волею останньої здійснив статевий акт неприроднім способом із ОСОБА_3 Сховавшись за будинком, пересвідчившись, що ОСОБА_1 не переслідує її прибігла до власного будинку та розповіла все матері»,  — йдеться у рішенні суду.

Також зазначається, що до цієї події дівчина статевим життям не жила, що підтверджують результати експертизи:

«Висновком експерта № 36 від 31.07.2015 року встановлено…до зґвалтування ОСОБА_3 статевим життям не жила».

«Обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченого, суд визнає участь ОСОБА_1 в Антитерористичній операції на сході країни.

Обставини, що обтяжують покарання обвинуваченого, суд визнає вчинення злочину особою, що перебуває в стані алкогольного сп’яніння», — йдеться в рішенні суду.

«Відповідно до ст. 75 КК України звільнити  ОСОБА_1 від відбування покарання, у виді позбавлення волі, з випробуванням з іспитовим строком на 2 (два) роки, та згідно ст. 76 КК України, покласти на нього  обов’язки: протягом іспитового строку, не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти  кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи  або навчання, періодично з’являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.

Стягнути із засудженого ОСОБА_1 (номер індивідуальної картки платника податків НОМЕР_1) на користь потерпілої ОСОБА_4 3000 (три тисячі) гривень 00 коп. в рахунок моральної шкоди», — повідомляється в ухвалі.

Зазначимо, що у період з 09.07.2015 року по 22.09.2015 року, включно ґвалтівник  відбував покарання.

«Відмінне судове рішення. За анальне зґвалтування неповнолітньої наклали штраф у 3000 гривень («відшкодування моральної шкоди») — оскільки учасник АТО і має на утриманні малолітніх дітей», — зазначив журналіст Олександр Білокобильський.

 

 

«Зґвалтуваті неповнолітню в Україні можна за три тісячі гривень», — написала інтернет-користувачка Аліна Голіната-Слота.

 

 

«Я не садист, але таких необхідно повільно і болісно, років 30-40, не даючи можливості померти», — написав Олексій Бабурин.

 

 

 

Наступне написала журналістка Громадського радіо Ірина Ромалійська: «Суд визнав його винним в зґвалтуванні. Але — випустив на волю. І дав два роки умовно. Знаєте чому? Тому що суд вирішив, що служба в АТО є пом’якшувальною обставиною. «Раніше не судимий, є учасником Антитерористичної операції на сході країни, на утриманні має малолітніх дітей» і додала «Дуже хочеться почути аргументи судді Гончарук. І позицію прокуратури».

 

 

Зазначимо, що багато коментарів не піддаються цензуруванню.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+