Слухати

Чому активісти не відпускають нардепів на півтора місяці канікул? / Новини на Громадському радіо

Чому активісти не відпускають нардепів на півтора місяці канікул?

12 липня 2016 - 14:43
Близько двох десятків активістів прийшли до Верховної Ради з коктейлями та пляжними парасольками. Вони вимагали від депутатів не йти на канікули

Цього тижня останнє пленарне засідання Верховної Ради. Наступний  — робота у комітетах. А вже після 22 липня депутати відповідно до календарного плану підуть на канікули.

Не згодні з таким порядком активісти прийшли до будівлі Верховної Ради із пляжними атрибутами. Вони вимагали, щоб депутати продовжували роботу. Зараз є понад півсотні законопроектів важливих для розвитку реформ в Україні, говорить керівник секретаріату Реанімаціного Пакету Реформ Артем Миргородський.

artem_myrgorodskyy.jpg

Артем Миргородський // Громадське радіо
Артем Миргородський
Громадське радіо

«Через відсутність деяких законопроектів і правок до існуючих уже законів ціла низка реформ зараз ще не працює. Для того, щоб запрацювали префекти в децентралізації, щоби якісніше об’єднувалися територіальні громади, для того щоб ми швидше впроваджували нову тарифну політику в енергетиці: прозору і зрозумілу для населення — нам потрібно узгодити цілу низку питань. Зараз депутати кидають фактично країну на півтора місяці напризволяще, і їдуть відпочивати. І потім у вересні, тихенько, розкачуючись, почнуть обговорення цих важливих законопроектів», — говорить Артем Миргородський.

У тому числі, розповідають активісти, є 15 законопроектів, щодо яких Україна має міжнародні зобов’язання і які необхідні для отримання чергового траншу МВФ. За словами виконавчого директора Центру економічних стратегій Гліба Вишлінського, може відсунутись розгляд важливого законопроекту щодо енергетики.

glib_vyshlinskyy_zvertayetsya_do_zhurnalistiv.jpg

Гліб Вишлінський звертається до журналістів // Громадське радіо
Гліб Вишлінський звертається до журналістів
Громадське радіо

«Коли політики говорять про те, що тарифи є необґрунтованими, що рішення приймаються під політичним впливом, то, власне, цей законопроект дозволяє забезпечити механізм незалежних членів цієї комісії, які не будуть залежати ані від політичних сил, ані від олігархів. І власне зможуть приймати такі рішення щодо встановлення цін на електроенергію на вугілля, які будуть максимально розраховані на інтереси громадян і спиратися на економічні розрахунки», — розповів Вишлінський.

До активістів також виходили депутати Світлана Заліщук та Мустафа Наєм. Вони висловили підтримку ініціативи не іти на канікули. Зокрема Мустафа зазначив, що свою відпустку поки що не планує.

«Цього року в нас дуже багато питань, які стосуються Маріуполя. Я в Маріуполі дуже багато працюю. Окрім того в нас зараз почалось партійне будівництво, я думаю, що будемо дуже багато їздити по регіонах. В мене поки що планів кудись їхати ну немає», — сказав нардеп.

aktyvisty-dayvery.jpg

Активіст-дайвер // Громадське радіо
Активіст-дайвер
Громадське радіо

На думку керівника секретаріату Реанімаційного пакету реформ Артема Миргородського, зараз реально домовитись щодо продовження роботи парламенту до двох-трьох тижнів.

«Ми зараз ведемо переговори в тому числі з секретаріатом Верховної Ради. Андрій Парубій, до речі, нас в цьому дуже підтримує. За що йому й велика подяка. Тобто він теж вважає, що ми не маємо відпочивати. Ні громадськість, ні народні депутати. А маємо продовжувати працювати. Ну ми ж не ідемо у відпустки», — зазначив Миргородський.

Наталка Роп, Київ, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+