Слухати

Держава не забезпечує безкоштовне навчання дітей учасників АТО — нардеп

13 липня 2016 - 13:21
Діти загиблих воїнів АТО не можуть навчатись за бюджетні кошти поза конкурсом
Держава не забезпечує безкоштовне навчання дітей учасників АТО — нардеп / Новини на Громадському радіо

Таку думку висловила народний депутат Ольга Богомолець, виступаючи на прес-конференції, присвяченій обговоренню законів України щодо державної підтримки учасників АТО та членів їхніх дітей.

За її словами, разом із громадською платформою «Люди допомагають людям» уже рік в ручному режимі намагаються знаходити фінансування на навчання дітей загиблих воїнів. Попри те, що фінансувати навчання таких дітей мала б держава. Адже у законі «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей» передбачено, що особа, у якої один із батьків загинув при виконанні ним обов’язків військової служби зараховується поза конкурсом до ВНЗ України за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.

img_1176.jpg

Ольга Богомолець // Громадське радіо
Ольга Богомолець
Громадське радіо

За словами Ольги Богомолець така проблема виникла ще із вступної кампанії минулого року:

«До нас звертались діти з родин загиблих, які не могли вступити на бюджетне навчання до вишів, власне, за кількістю своїх балів. А на контракт їхні родини не мали можливості оплатити за навчання. Я вважаю, що такий підхід є неправильним. І що держава має виконати ті закони, які вже були прийняті і які б мали гарантувати дітям навчання безкоштовне».

За словами юриста громадської платформи «Люди допомагають людям» Оксани Прощенко ще у травні 2015 року парламент ухвалив закон №425-19, яким врегульовується питання державної підтримки для здобуття освіти для воїнів АТО та їх дітей, проте досі Уряд так і не виконав покладеного на нього доручення.

Окрім того, вона розповідає, що у червні цього року Міністерство освіти видало наказ, яким затверджено зміни до умов прийому на навчання. Відповідно до нього, тепер будуть вступати не поза конкурсом, а за квотами, які встановлюються вищим навчальним закладом у межах 10%. Проте, за словами юриста, діти загиблих учасників АТО взагалі позбавлені права на зарахування в межах цих квот.

На думку нардепа Ольги Богомолець сьогодні цю проблему повинні вирішувати Міністерство освіти та Міністерство соціальної політики разом із депутатами в ручному режимі.

«Ця проблема має бути вирішена за місяць. Тому що якщо ми її не вирішимо за місяць, то відповідно діти не зможуть поступити на бюджетне навчання. Діти мають безперечно відповідати по рівню знань, але якщо дитина не проходить на бюджет по балам, але проходить на контракт, це означає, що деражава має забезпечити або оплатити цей контракт. Або звернутись до закладу освіти для того, щоб вони перевели цю дитину на бюджет», — зазначила нардеп.

Наталка Роп, Київ, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+