Слухати

У Севастополі прибрали пам’ятний знак жертвам Голодомору

13 липня 2016 - 17:54
Український культурно-інформаційний центр у Севастополі вже понад два роки не український. Тепер він називається КІЦ, а над входом його висить прапор Росії
У Севастополі прибрали пам’ятний знак жертвам Голодомору / Новини на Громадському радіо

Раніше у цій будівлі знаходилася єдина в місті крупна українська бібліотека, тут часто проводили національні збори, концерти і тематичні вечори. Ліворуч від входу висіла табличка — пам’ятний знак жертвам Голодомору. Її на вимогу місцевих українських активістів та Спілки офіцерів України у 2010-му встановила тодішня влада.

_mg_8172.jpg

Український культурно-інформаційний центр // Громадське радіо
Український культурно-інформаційний центр
Громадське радіо

Щоправда, громада просила розмістити знак в центрі міста, однак, місце знайшлося лиш на стіні УКІЦ. Тепер же — і взагалі згадку про трагічну подію прибрали.

_mg_8177_0.jpg

Місце, де був пам'ятний знак // Громадське радіо
Місце, куда пропонувалось перенести пам’ятний знак
Громадське радіо

Кілька місяців тому керівництво відкрило на тому місці — «територію щастя»: поставили лаву і пам’ятний знак. Тоді активісти припустили — табличку перемістили під афіші. Проте, кореспондент «Громадського» перевірив — пам’ятного знаку немає ані на стіні, ані під афішами, ані в будь-якому іншому місці на будівлі колишнього УКІЦ. Доля самої таблички українським активістам Севастополя не відома.

_mg_8175.jpg

«Територія щастя» // Громадське радіо
«Територія щастя»
Громадське радіо

На відео — заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору (2010 рік).

Кореспондент з Криму, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+