Слухати

Чого бояться жителі непідконтрольних територій? Дослідження

14 липня 2016 - 17:11
Якщо між Україною та непідконтрольними територіями не встановити діалог найближчим часом, то втратиться зв’язок з людьми, які залишились там
Чого бояться жителі непідконтрольних територій? Дослідження / Новини на Громадському радіо

Такий висновок зробили експерти за результатами соціологічного дослідження, що проводило агентство IFAK Institut з 30 травня по 13 червня цього року на замовлення аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас».

Опитування проводили на підконтрольній і непідконтрольній території Донецької області.

Керівник аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» Дмитро Ткаченко зазначає, що Україні треба розробити стратегію комунікації з людьми на непідконтрольних територіях, бо вплив антиукраїнської пропаганди на  території досить сильний.

«За нашими припущеннями, якщо нічого не змінювати і якщо вести таку ж політику на цих територіях, то через 3-5 років ці зміни можуть бути безповоротними. Зазвичай експерти кажуть, що якщо територія відокремлена від материка, то починаються безповоротні тенденції. Це дуже небезпечно. Два роки спостерігаємо, що досить в пасивный стадії перебуваємо», — сказав Дмитро Ткаченко.

Дослідження показало, що більшість людей боїться відновлення, або ж посилення бойових дій на Донбасі (78%). На другому місці — зниження рівня життя (47%). Також жителі Донбасу непокояться можливого «замороження» конфлікту і безробіття.

«2,7 млн. людей за підрахунками ООН знаходяться в окупації. Вони відрізані від українського інформаційного поля. Ні президент, ніхто з високих політиків не спілкуються, не посилають свої меседжі на ці території. Люди не знають, що буде з їх трудовим стажем, збережеться їх стаж після реінтеграції чи ні. Люди просто не знають про це. Тільки зараз формується Міністерство у справах окупованих територій», — сказав експерт.

Дмитро Ткаченко наголошує, що жителям Донбасу потрібні соціальні гарантії.

«Українська влада не артикулює, що ж буде з жителями окупованих територій, коли пройде процес реінтеграції і відновиться контроль української влади. Тому у людей є страх до реінтеграції», — додав він.

За словами представниці аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» Єлізавети Ретхман, чимало людей розуміє, що в Україні добробут кращий, ніж в так-званій «ДНР».

«Ми проводили опитування серед людей, важливо було дізнатись , яке емоційне самопочуття на обох територіях. Переважають тривога і втома на обох територіях. Люди проживають на території конфлікту. На непідконтрольній території переважають й позитивні емоції — надія і згуртованість. Надія — 37%, згуртованість 31%. Загалом в кризових умовах для людей природно гуртуватись», — сказала Єлизавета Ретхман.

Мая Голуб з Києва для Громадського радіо

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки медіа-проекту Mymedia

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+