Слухати

На Донеччині сільські ради перейменованих сіл залишилися зі старими назвами

14 липня 2016 - 11:27
У Костянтинівському районі чотири села перейменували відповідно до закону про декомунізацію
На Донеччині сільські ради перейменованих сіл залишилися зі старими назвами / Новини на Громадському радіо

Так, село Ілліча стало Іллінівкою, але сільрада тут Іллічівська.

13 663 552_1 049 528 318 450 680_114 905 041_o.jpg

Іллічівська сільська рада // Громадське радіо
Іллічівська сільська рада
Громадське радіо

«Назву села перейменувала Верховна Рада України, ми підкоряємося цьому рішенню. МИ тепер село Іллінівка відповідно до декомунізації. А саму установу — сільську раду — це адміністративна одиниця, її перейменування в компетенції не сільради, не райради, а обласної ради. Ми пройшли усю процедуру відповідно до законодавства», —говорить Іллічівський сільський голова Ірина Бондар.

13 633 375_1 049 803 778 423 134_1 737 241 526_o.jpg

Ирина Бондар // Громадське радіо
Ирина Бондар
Громадське радіо

Крім того, сільрадам вже надано право оформлювати реєстрацію замість міграційної служби. Тож селянам у паспортах так і пишуть місце проживання: село Іллінівка Іллічівської сільради. Відповідні штампи переробили. Коли перейменують ще раз — знову робити нові.

«Коли нам передали повноваження прописки-виписки, усі замовляли нові штампи, за новими назвами сільрад. Щоб наші люди не страждали і не мучилися, ми замовили на стару назву Іллічівську сільраду, зараз проводимо прописку-виписку, щоб люди не чекали, коли нас ще перейменують, щоб не страждали», — каже Ірина Бондар.

Депутати сільських рад звернулися до Костянтинівської районної ради, бо самі не можуть свою раду перейменувати, у свою чергу районна мала б писати до обласної. Оскільки Донецька обласна рада не працює, її функції виконує Донецька обласна військово-цивільна адміністрація. Відповіді звідти районна влада поки не отримала.

«Верховна Рада перейменувала чотири наших населених пункти: Ілліча в Іллінівку, Артемівку в Софіївку, Правдівка в Стару Миколаївку, селище Артема — Довга Балка. Ми зараз в селі Іллінівка, але в Іллічівській сільраді, в селі Софіївка Новоартемівської сільради. Це прерогатива Донецької облради. Але на Донеччині так трапилося, що Донецька обласна рада не може виконувати свої функції, а вона їх не передала Донецькій ВЦА, саме у частині перейменування адміністративно- територіальних одиниць», — говорить заступник голови Костянтинівської районної ради, Лариса Степаненко.

13 621 643_1 049 802 421 756 603_1 072 715 941_o.jpg

Лариса Степаненко // Громадське радіо
Лариса Степаненко
Громадське радіо

Схожа ситуація і в інших районах Донеччини. Усе через законодавство, бідкаються місцеві чиновники. Втім, чи то через непорозуміння, чи то через юридичні колізії, але декомунізація на Донеччині виглядає дивно.

Наталя Поколенко з Донеччини для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+