Слухати

«Це штучне нагнітання певної атмосфери», — єпископ Климент про хресний хід

15 липня 2016 - 16:40
В Українській православній церкві Московського патріархату впевнені, що політичний резонанс навколо Всеукраїнської хресної ходи підігрівається штучно
 «Це штучне нагнітання певної атмосфери», — єпископ Климент про хресний хід / Новини на Громадському радіо

 Окрім того, зазначають, що це є мирним неполітичним заходом, який створений для того, щоб об’єднати країну у молитві. Водночас голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП єпископ Климент піддає сумніву достовірність світлин, які поширюються в мережах, і на яких є учасники із георгіївськими стрічками та у камуфляжі.

«Я жодного разу не бачив, аби мої вірні брали такі стрічки», — заявив він на прес-конференції  «Всеукраїнська хресна хода зі Святогірська і Почаєва до Києва: відповіді на гострі питання».

img_1248.jpg

Єпископ Климент // Громадське радіо
Єпископ Климент
Громадське радіо

Він також додає: «Це все штучне нагнітання певної такої атмосфери, яка не має ніякого відношення до реальності. І минулого року хресна хода від Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври йшла досить довго і понад тридцять тисяч людей пройшло цією хресною ходою».

Також він додає, що ці факти уже прокоментували співробітники внутрішніх справ і співробітники СБУ.

«Вони сказали, що вони чітко моніторять ситуацію. Більше того Зорян Шкіряк сказав, що співробітники міністерства внутрішніх справ перебувають навіть у середовищі учасників хресної ходи. І ніяких провокаторів, і ніяких цих стрічок», — зазначає єпископ Климент.

До того ж, церква вважає, що є деякі політики, депутати, громадські діячі, посадові особи намагаються політизувати хресну ходу.

«Навіть перешкоджати цій хресній ході, вдаючись до наклепів або образ почуттів віруючих людей», — говорить голова Синодального юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов.

За його словами, це може розпалювати релігійну ворожнечу та призвести до порушення громадського порядку.

На запитання журналістів, щодо підтримки московським патріархом Кирилом війни єпископ Климент відповів, що не чув таких висловлювань. 

«На сьогоднішній день всі закиди, які звучали вони були безпідставні, тому я не можу говорити абстрактно. Якщо конкретно буде фраза, що патріарх Кирил підтримував війну, то я би міг прокоментувати», — говорить єпископ.

Він також зазначив, що паломники із непідконтрольних територій могли потрапити тільки через контрольно-пропускні пункти. «В зв’язку із цим паломників до Святогірської Лаври сьогодні набагато менше аніж це було в інші часи», — говорить єпископ Климент.

За словами представників УПЦ МП минулого року Києво-Печерську лавру відвідало близько 100 тисяч вірян. Цьогоріч очікують на таку ж кількість.

Хода закінчиться у Києво-Печерській Лаврі 27 липня богослужінням. Далі люди роз’їдуться по домівках.

Наталка Роп, Київ, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+