Слухати

Як впливає перейменування міст на отримання субсидій та інші аспекти життя?

15 липня 2016 - 18:24
Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Всі необхідні зміни в документи можна внести тоді, коли це буде зручно
Як впливає перейменування міст на отримання субсидій та інші аспекти життя? / Новини на Громадському радіо

Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання — переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто, зазначають юристи  Всеукраїнського благодійного фонду «Горєніє». 

Нерухомість

Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. В документах, які оформлятимуться на нового власника, вже буде вказана нова назва.
 
Внести зміни в статутні документи мають тільки юридичні особи. Проте, відповідно до чинного законодавства, ця процедура для них є безкоштовною. Їм не треба сплачувати ані адміністративний збір, ані послуги нотаріуса, оскільки нотаріальне засвідчення підписів на статуті скасовано. Фізична особа-підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно.
 
Авто

Нема чого хвилюватися і власникам автомобілів, запевняють юристи. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому й підстав для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорту нема.
 
Субсидії

Всі державні органи мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими. Усі реєстри громадян мають привести у відповідність до змін. Але певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі й нові назви. Тому зміна назви в адресі не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+