Слухати

«Я взагалі за дружбу з Росією...» — з передвиборчих настроїв на Луганщині

16 липня 2016 - 11:21
Останній день передвиборчої агітації у Біловодську був активним. Виборці завдяки кандидатам у нардепи мали насичену програму
«Я взагалі за дружбу з Росією…» — з передвиборчих настроїв на Луганщині / Новини на Громадському радіо

О шостій на стадіоні — концерт Павла Зіброва, який агітував за кандидата Анатолія Дєточку — луганського фермера. Вчора Зібров агітував за того ж самого кандидата у Новопскові.

img_0568.jpg

Концерт Павла Зіброва // Громадське радіо
Концерт Павла Зіброва
Громадське радіо

Пізніше ввечері — пінна вечірка, яку влаштував кандидат Малеванця Олексія з Аграрної партії.

img_0586.jpg

Пінна вечірка // Громадське радіо
Пінна вечірка
Громадське радіо

img_0552.jpg

Підконтрольна Україні частина Луганщини засипана агітацією // Громадське радіо
Підконтрольна Україні частина Луганщини засипана агітацією
Громадське радіо

Селище міського типу було переповнене агітаційними листівками, які висіли на стовпах.  Буклети можна було знайти у місцевих крамницях, календарики та повітряні кулі роздавали дівчини на вході до парку атракціонів. У центрі селища стояли намети та розтяжки — за кандидатів Андрія Лесика, голови Українського вибору Віктора Медведчука у Харкові, колишнього депутата харківської міськради та Сергія Шахова від партії «Наш край» — проекту, який вважається «пропрезидентським». Помітити можна було і листівки «свободівця» Ігоря Швайки — «Швайка свій».

img_0579.jpg

Дарунки від кандидатів // Громадське радіо
Дарунки від кандидатів
Громадське радіо

Саме у Біловодьску 17 липня буде працювати виборча комісія. Її перенесли з Станиці Луганської — фактичного центру округу, який розташований на лінії розмежування — з міркувань безпеки.

img_0534.jpg

На виборчій дільниці у Біловодську // Громадське радіо
На виборчій дільниці у Біловодську
Громадське радіо

img_0548.jpg

Підготовка до виборів у Біловодську // Громадське радіо
Підготовка до виборів у Біловодську
Громадське радіо

img_0535.jpg

Не з пустими руками // Громадське радіо
Не з пустими руками
Громадське радіо

У п’ятницу біля будівлі Будинку культури, де буде засідати ОВК, черга — члени виборчих комісій забирають бюлетені. Вони довжелезні — десь метр в довжину, щоб вмістити всіх 107 кандидатів — рекордна кількість.

«Більшість з кандидатів є технічними. Їх реєструють з метою отримати квоти у виборчих комісіях, або ввести в оману виборця . Кампанія характерна тим, що багато фактів підкупу», — вважає Володимир Смоляков, керівник прес-служби громадянської мережі ОПОРА у Луганській області.

Громадянська мережа Опора, яка спостерігає за виборами у регіоні, помітила численні порушення під час передвиборчій агітації. Цю кампанію називають «загалом дуже важкою».

Опора раніше повідомляла про факти підкупу виборців. Наприклад, 200 грн. людям пропонували за участь у так званому соцопитуванні на користь одного з кандидатів. Роздавали соціальні картки, продукти, лампи денного світла, відкриття дитячих майданчиків, лави з ім’ям кандидата.

Наразі в Луганській області працює 133 виборчі дільниці з 197. Не відкрилися дільниці на непілконтрольних територіях, а також там, де є загроза обстрілів.

Наприклад, у Трьохізбенці, де взагалі є три виборчих дільниці, цього разу виборів не буде — це село знаходиться близько до лінії розмежування. Місцеві жителі про вибори взагалі не чули, хоча кажуть, якби мали можливість, то голосували б. Нещодавно тут змінився голова військово-цивільної адміністрації та місцеві зайняті розподіленням гуманітарної допомоги та відновленням села.

У Біловодську люди кажуть, що на вибори підуть. Але вони відмовляються казати, за я кого саме кандидата будуть голосувати.

«Головне, щоб мир був, — каже Олена, місцева жителька, — Я взагалі за дружбу з Росією, у мене там багато друзів. Ми ж не вороги. Має бути мир та дружба».

img_0513.jpg

Обіцяють кандидати і мир // Громадське радіо
Обіцяють кандидати і мир
Громадське радіо

Олена висловлює загальні настрої у цьому регіоні — тут багато переселенців з Луганська, багато хто працює у Росії. Ідею про «братні народи України та Росії» просувають кандидати від Опозиційного блоку Борис Лєбедев та самовисуванець Андрій Лесик.

img_0551.jpg

Агітація на стовпі // Громадське радіо
Агітація на стовпі
Громадське радіо

Тетяна Козак, «Громадське радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+