Слухати

Парубій підсумував роботу депутатів за всю сесію — повний виступ

18 липня 2016 - 13:13
Спікер парламенту Андрій Парубій підбив  підсумки чергової сесії парламенту VIII скликання
Парубій підсумував роботу депутатів за всю сесію — повний виступ  / Новини на Громадському радіо

Про MH-17

Я хотів би згадати варварський акт державного терору, здійснений російськими окупантами в небі Донбасу. Два роки минуло з того страшного дня, що обірвав 298 невинних життів пасажирів та екіпажу рейсу MH-17. Два роки Україна, її закордонні партнери послідовно докладають зусилля задля того, аби винуватці були викриті і постали перед міжнародним судом.

Як і винуватці смертей тисяч українців, які стали жертвами російської агресії на Донбасі. Винуватці появи понад мільйона біженців і переміщених осіб. Винуватці жахливих порушень прав особистості і міжнародного законодавства в окупованих Криму і на Донбасі. – Кожного разу це буде перелік тих самих осіб.

Але, як доводить досвід Другої світової, щоб посадити агресора на лаву підсудних, спершу його потрібно зупинити і перемогти. Нам треба зібрати всі сили в потужний кулак. Зокрема я про Сили Спеціальних Операцій, які створені Законом 4563, прийнятим Верховною Радою 16 червня.

Втім, це не кулак, а тонкий хірургічний інструмент, гостро необхідний в умовах сучасної гібридної війни. Лазерний скальпель військової справи. Закон 2090а від 14 червня не тільки збільшив оборонне замовлення – зброї і амуніції, необхідних нашим захисникам, а й посилив контроль за фінансами, виділеними на його реалізацію.

bez_imeni.png

Андрій Парубій //
Андрій Парубій

Про корупцію

Величезним успіхом в боротьбі з корупцією — смертельною хворобою що занапастила українську армію колишнього зразка, стало прийняття 12 травня Закону 4288 про електронні закупівлі для армії. Корупція, що процвітала у затишній приватності генеральських кабінетів, немов сніг тане на сонці під контролем громадськості.

Боротьба з корупцією в армії це – якісне харчування, надійне обмундирування, нова зброя для солдатів. Це армія, яка витрачає свій час не на щоденну боротьбу із злиднями, а на вдосконалення своїх умінь та бойових навиків, це армія здатна перемогти навіть набагато численнішого за себе ворога.

Цей кулак це не тільки наша армія, це наші союзники і друзі, ті хто надає Україні дипломатичну, технічну, фінансову і військову допомогу.

Про міжнародне співробітництво

Усього за 3 місяці, як голова Верховної Ради, я взяв участь у більш як 40 міжнародних заходах на рівні ПАРЄ, ОБСЄ, НАТО, Європейського парламенту і ООН, парламентів окремих країн. А тепер додайте до цієї цифри сотні зустрічей моїх колег-парламентарів.

В ході роботи Міжпарламентської ради Україна-НАТО, зустрічей з послами країн ЄС та Великої сімки, з Державним секретарем США Джоном Керрі та його заступником  Вікторією Нуланд обговорювали питання стратегічного партнерства та безпеки, протистояння російській агресії та зміцнення обороноздатності України.

Європа і Світ поступово позбавляються від наївних ілюзій, які вони плекали після падіння радянської Імперії зла. Це засвідчив у тому числі і недавній Варшавський саміт НАТО. Втім, звільнення від цих ілюзій – це не тільки наша заслуга, але й результат впертих зусиль Кремля.

Про мобілізацію

Зміцнюючи оборонний щит, поглиблюючи партнерські відносини із зарубіжними союзниками, ми ні на мить не забуваємо про наших героїв — ветеранів АТО, про жертви війни – мирне населення прифронтових територій. Змінами до Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Верховна Рада звільнила від призову близьких родичів загиблих захисників України.

Закон 4350 від 19 квітня покликаний забезпечити право на освіту тих українців, хто проживає безпосередньо в зоні бойових дій, а Закон 4048 від 17 травня забезпечити безперешкодну роботу органів місцевого самоврядування на цих територіях.

Та я добре розумію, що рани від цієї війни ми будемо заліковувати ще довго. А шрами на серцях українців залишаться назавжди. Та спершу маємо перемогти!

Про суддів

Цими реформами започатковано оновлення всього суддівського корпусу. Впроваджено переатестацію усіх, без виключення, суддів та звільнення за скороченою процедурою тих, хто не відповідає критеріям компетентності. Президент і Парламент позбавлені можливості впливу на суддів.

Обмежено суддівський імунітет. Судді призначаються лише за прозорим конкурсом. Непідтвердження легальності джерел походження майна стає підставою для звільнення судді. Усього за четверту Сесію було звільнено 270 суддів. У тому числі – двоє суддів Конституційного Суду, а також 193 судді з Автономної Республіки Крим за порушення присяги. Також надано згоду на затримання та арешт двох суддів.

Про інвесторів

Неприпустимо щоб держава сама, штучною зарегульованістю відлякувала інвесторів. Сподіваюсь, що Закон 2763 щодо скасування обов’язковості державної реєстрації іноземних інвестицій від 31 травня широко розчинив ворота там, де було лише прочинено хвіртку.

Найменш ефективний власник це держава — доведено останнім сторіччям історії України. Законом від 2 червня Верховна Рада реформувала систему корпоративного управління державними підприємствами відповідно до стандартів Організації Економічного Співробітництва та Розвитку та запровадила механізми захисту держкомпаній від політичного втручання, а також забезпечення прозорості та підзвітності їхньої діяльності.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+