Слухати

Як отримати свідоцтво на дитину, що народилася в Донецьку чи Луганську

18 липня 2016 - 18:48
Реальна історія описує, як переселенка через суд зареєструвала у Запоріжжі народжену в Донецьку донечку
Як отримати свідоцтво на дитину, що народилася в Донецьку чи Луганську / Новини на Громадському радіо

Процедура отримання через суд свідоцтва про народження дитини, яка народилася на непідконтрольній Україні території, діє.  Про історію переселенки, яка живе у Запоріжжі та мала таку проблему, написав сайт Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам.

Наталя народила доньку у пологовому будинку м. Донецька та отримала там свідоцтво про її народження. У квітні 2016 року разом із малолітньою донькою вона виїхала до м. Запоріжжя та отримала статус внутрішньо переміщеної особи.

У переселенки не було українського свідоцтва про народження дитини, тож вона не не могла оформити допомогу на дитину. Жінка звернулася до районного у м. Запоріжжя відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області щодо реєстрації народження дитини.

Оскільки державні органи на території України не визнають документів про народження, наданих на непідконтрольній Україні території, їй було відмовлено щодо реєстрації дитини.

Маючи на руках письмову відмову із РАЦСу, Наталя звернулася за юридичною допомогою до Запорізького офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців.

Адвокатом для подання до суду було складено заяву про встановлення факту народження дитини з проханням про невідкладний розгляд справи та постановлення судом про негайне виконання вже прийнятого рішення.

Cправу було розглянуто районним судом м. Запоріжжя протягом години з моменту подання заяви та документів до канцелярії суду.

Наразі Наталя вже отримала українське свідоцтво про народження дитини і тепер зможе оформити адресну допомогу та соціальні виплати на доньку.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+