Слухати

Поліція Київщини порушила кримінальну справу щодо забруднення річки Стугни

19 липня 2016 - 14:13
Держпродсподивслужба рекомендує населенню утриматися від купання в річці Стугна та вилову риби до стабілізації екологічної ситуації
Поліція Київщини порушила кримінальну справу щодо забруднення річки Стугни / Новини на Громадському радіо

До управління Держпродспоживслужби у Васильківському районі надійшло повідомлення про забруднення русла річки Стугна невідомою речовиною рожево  червоного кольору і масову загибель всіх видів риби, які були в річці.

За повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, одразу після надходження повідомлення було створено робочу групу з представників місцевої влади, управління Держпродспоживслужби у Васильківському районі, Державної екологічної інспекції та Національної поліції, яка виїхала для відбору проб води, загиблої риби та встановлення попередніх причин забруднення.

1.jpg

Забруднена річка // http://www.consumer.gov.ua/
Забруднена річка
http://www.consumer.gov.ua/

Спеціалісти відібрали проби риби та води в різних місцях: у руслі річки Стугна після шлюзів; у стічній канаві, яка виходить із колишнього заводу «Холодильник» та впадає в річку Стугна; безпосередньо з стічного колектору заводу; річки Васильківка, де впадає стічний колектор; на вході на територію стічного колектору; на вході на територію заводу з річки Васильківка. Усі проби відібрані в супроводі працівника Васильківського КП Водоканал. Також у присутності представників поліції відібрані проби на території колишнього заводу «Холодильник».

Увесь відібраний матеріал направлено до Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини в Київській області на дослідження.

Згідно із результатів лабораторних досліджень у пробах води та риби виявлена загальна токсичність, перевищення вмісту аміаку, сірководню та пестицидів: Протіоконазолу та його метаболітів Протіоконазол-дестіо, Металаксилу М, Флудіоксонілу, Ефіру фосфату,  Імідаклоприду.

Попереднім розслідуванням встановлено, що ймовірним джерелом забруднення стали викиди одного з підприємств, що орендує площі на заводі «Холодильник». Зараз цим питанням опікується Національна поліція, яка порушила кримінальну справу за забруднення річки.

8057b1df-4fe4-408f-94cc-8 881 339bab87p7 150 244.jpg

Стоки // http://www.consumer.gov.ua/
Стоки
http://www.consumer.gov.ua/

04184a4d-44da-4904-b09f-e8e69e5cb377img_20 160 715_185 756.jpg

Отруєна риба // http://www.consumer.gov.ua/
Отруєна риба
http://www.consumer.gov.ua/

Після отримання всіх результатів дослідження та проведення повного розслідування громадськість буде поінформована додатково.

Держпродспоживслужба рекомендує населенню утриматися від купання в річці Стугна та вилову риби до стабілізації екологічної ситуації.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+