Слухати

Бій за Торецьк рівно 2 роки тому — унікальне відео

21 липня 2016 - 18:48
Документалісти зафільмувлаи, як звільняли Торецьк (колишній Дзержинськ) від бойовиків у 2014 році
Бій за Торецьк рівно 2 роки тому — унікальне відео / Новини на Громадському радіо

21 липня 2014 року українські Збройні Сили в ході бою зайняли місцевий штаб бойовиків, який знаходився у Торецьку, після цього розпочали звільнення міста відтерористичних угруповань — доповів президенту України Міністр оборони генерал-полковник Валерій Гелетей. Після напружених боїв силам АТО вдалося взяти під контроль Торецьк та підняти над адміністрацією прапор України.

13 листопада 2014-го українські збройні сили здійснили упереджувальний удар по терористах, котрі рушали з-під Горлівки на Торецьк, артилерією знищено до 10 одиниць озброєння і військової техніки та до 20 бандитів. 21 листопада засоби масової інформації поширюють повідомлення, що з території Горлівки терористи обстріляли Торецьк артилерією та системами залпового вогню «Град» — по поселеннях шахти Південна і Артемово, багато поранених місцевих жителів, зазнали руйнувань школа та житлові будинки.

24 січня 2015 року терористично-російські угрупування обстріляли блокпост під Торецьком, загинули 6 військових, 10 поранені[18]. 27 січня снаряд терористів влучив  у приватне домоволодіння, на місці вибуху знайдено тіло жінки 88-ти років[19]. 5 лютого терористи обстрілюють місто зі ствольної артилерії, поранено чоловіка поблизу Дзержинського хлібозаводу.. 11 лютого під час обстрілу терористами побіля Торецька від осколкового поранення у голову загинув солдат 44-ї артилерійської бригади Микола Мельник.

13 лютого після обстрілу снаряд, що потрапив в будинок, обірвав життя жінки 1948 р.н.[2122 березня під вечір бойовики обстріляли Торецьк, щонайменш одного мешканця поранено. 13 квітня бойовики з мінометів обстріляли селище шахти «Південної» в Торецьку, поранені двоє підлітків. 23 липня увечері терористи обстрілюють місто, поранень зазнав місцевий житель. Вночі з 29 на 30 липня терористи обстріляли центральну частину міста, загинуло двоє місцевих жителів[25]. В ніч з 7 на 8 серпня 2015-го проросійські терористи з використанням артилерії обстріляли Торецьк, поранені двоє мешканців — чоловік та жінка. Вночі з 13 на 14 серпня терористи вчергове обстрілювали Торецьк, поранено двоє людей.

18 лютого 2016 року тодішній Дзержинськ перейменовано на Торецьк на честь річки Кривий Торець відповідно до рішення місцевої ради від 16 жовтня 2015 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+