Слухати

Правозахисники доповідають, що катування в АТО з обох боків є системними

21 липня 2016 - 12:26
У доповіді Amnesty International і Human Rights Watch згадується свідок на ім'я Вадим, якого, за твердженням правозахисників, катували і українські силовики, і бойовики
Правозахисники доповідають, що катування в АТО з обох боків є системними / Новини на Громадському радіо

Представники правозахисної організації Amnesty International стверджують, що тортури і насильницькі викрадення цивільних людей використовують обидві сторони конфлікту на сході України. Сьогодні організація опублікувала спільну з правозахисниками з Human Rights Watch доповідь, який базується на інтерв’ю з 40 жертвами насильства, їх адвокатами і родичами. Основні тези доповіді «Громадському радіо» озвучила прес-секретар Amnesty International в Україні Марія Гур’єва.

«Головна ідея і висновок полягає у тому, що тортури, таємне зникнення громадян відбуваються по обидва боки конфлікту, як на території так званої «ДНР» і «ЛНР», так і на території, підконтрольній українському уряду. Зараз ми вимушені констатувати, що ці порушення стають більш системними. Наші свідчення показують залученість СБУ в порушенні гуманітарного права на Сході України. З боку «ДНР» також координують це так звані квазі формування-«міністерства», — зазначила Марія Гур’єва.

За її словами, дослідження тривало близько року. Дослідники їздили на територію так званої «ДНР». 

«Ми збираємо свідчення людей, які пережили це. Родичів і адвокатів. Наше завдання верифікувати  їх свідчення. Але ми не займаємося збором доказів. Ми оприлюднюємо заяви для того, щоб в подальшому були розслідування», — заявила правозахисниця.

 У доповіді також згадується свідок на ім’я Вадим, якого, за твердженням правозахисників, катували і українські силовики, і бойовики.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+