Слухати

Лікарі Першого добровольчого мобільного госпіталю покинули зону АТО

25 липня 2016 - 12:05
Перший добровольчий мобільний госпіталь ім. Миколи Пирогова призупинив співпрацю зі Збройними силами України через бездіяльність армії по легалізації роботи медиків-добровольців
Лікарі Першого добровольчого мобільного госпіталю покинули зону АТО / Новини на Громадському радіо

«Коли ми поверталися на схід в кінці квітня, коли військові просили підставити нас плече, була чітка вимога, що ми, ПДМГ, ніколи не були і не будемо махновцями. Ми працюємо в правовому полі, наскільки легально це можливо. У нас є чотиристоронній меморандум , на якому стоять підписи міністра оборони, міністра охорони здоров’я, начальника Генерального штабу і вашого покірного слуги, де чітко обговорені права і зобов’язання сторін. Одним із зобов’язань Генерального штабу і Міноборони була легалізація наших медиків на сході. Мовою юриспруденції — це накази про притягнення до проведення антитерористичної операції», — розповів на прес-конференції в Інституті Горшеніна Геннадій Друзенко, співзасновник і керівник ПДМГ ім. Миколи Пирогова.

Однак за останні кілька місяців ніякого прогресу в цьому напрямку не було до останнього тижня.

«Після анонса нашої прес-конференції, в п’ятницю відбулася доповідь Полторак, де був запропонований механізм залучення медиків ПДМГ до антитерористичної операції», — сказав він.

Поки що Друзенко документів з цього приводу ще не бачив, передає lb.ua.

Керівник добровольчого шпиталю підкреслив, що поки це питання не вирішиться остаточно, його медики виведені із зони АТО.

Друзенко також зазначив, що медики-добровольці також повинні мати право на отримання статусу учасника бойових дій.

«Сьогодні контрактник, який був три місяці на сході, автоматично отримує статус УБД. У наших лікарів немає права на статус учасника бойових дій», — сказав він.

Медсестра ПДМГ Аліна Нараган, яка в останні місяці виконувала обов’язки санінструктора в 44-й бригаді, в свою чергу розповіла, що в зоні АТО зараз відчувається сильний брак лікарів.

«Коли я в п’ятницю їхала, ніхто не хотів відпускати. Тому що, хто приїде на заміну? На це питання відповіді немає», — сказала вона.

«Я з травня минулого року перебувала в зоні проведення антитерористичної операції і була в багатьох місцях. В минулому році я була єдиною операційною медсестрою на весь сектор. Закінчилася операція в одному місці, ми сідали в «швидку» і їхали зовсім в інше місце. Цивільні медсестри не дуже хотіли працювати біля пораненого бійця», — розповіла Нараган.

Медсестра нагороджена медалями за врятоване життя, за сприяння Збройним силам України, але при цьому більше року її не можуть офіційно залучити до АТО.

Друзенко розповів, що з 1 серпня нова ротація ПДМГ відправиться на схід, але буде працювати виключно в цивільних лікарнях. Первинну допомогу на передовій вони надавати не будуть.

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Пирогова — волонтерський проект, в рамках якого медики з різних міст України їдуть працювати в зону АТО. Госпіталь почав свою роботу в грудні 2014 року в Курахово. Сьогодні медики допомагають військовим і цивільним в Луганській області в безпосередній близькості до лінії фронту. Проект об’єднує медиків, які треновані за стандартами тактичної медицини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+