Слухати

«25 сестер Незалежності» від майстринь-лялькарок презентували в Києві / Новини на Громадському радіо

«25 сестер Незалежності» від майстринь-лялькарок презентували в Києві

26 липня 2016 - 11:44
В Музеї Гетьманства  дві киянки презентували виставку вишитих ляльок-мотонок «25 сестер Незалежності» до річниці Незалежності України

Протягом року сестри-майстрині Наталя та Тетяна Катриченко готували авторських ляльок, які представляють 24 області України та АР Крим. Кожна мотанка виконана технікою, яка притаманна окремому регіону.

13 835 762_1 726 552 657 601 132_1 513 822 602_o.jpg

Наталя Катричеко // «Громадське радіо»
Наталя Катричеко
«Громадське радіо»
 

«Ми хотіли показати цією виставкою, яка Україна є різнобарвна та різноманітна. Це не тільки стереотипні — чорне, червоне та хрестиком. Ми хотіли показати, що українцям, незалежно з Луганська, з Полтави чи з Києва, є чим пишатися», — каже авторка Наталя Катричеко.

Вона розповідає, що донецьку ляльку дороблювали сьогодні вночі, бо дуже довго працювали над її образом. «Деякі області дуже подібні між собою через переселення в XIX столітті, тому важко відшукати щось унікальне», — зазначила Наталя.  Майстриня вишиває, а її сестра  Тетяна робить форми, обличчя, віночки та доповняє образи.

Відвідувачам виставка подобається. Деяким припали до душі окремі ляльки.

«З цієї колекції дуже сподобався Крим. Нічого не знав, як вишивають в Криму», — ділиться враженням Михайло.

13 833 101_1 726 552 674 267 797_907 572 504_o.jpg

Ляльки // «Громадське радіо»
Ляльки
«Громадське радіо»

«Мне киевская понравилась, потому что яркая. Хочу свою Луганщину посмотреть, но никак не подойду не посмотрю», — розповідає переселенка з Луганська.

Авторки хочуть повезти виставку «25 сестер Незалежності» по всіх регіонах України, щоб в кожному мешканці мали змогу подивитися на особливості вишивання у своєму краї.

Наталія Дихно для «Громадського радіо»

«Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки медіа-проекту Mymedia». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+