Слухати

Херсонська прокуратура працює за методами Януковича, — інвестори

26 липня 2016 - 17:11
Підприємства «Харистрон» і ТОВ «Глобал-Інвест» намагаються відібрати у іноземних інвесторів із Туреччини та США
Херсонська прокуратура працює за методами Януковича, — інвестори / Новини на Громадському радіо

Інвестори володіють близько чотирма тисячами гектарів землі, де займаються вирощуванням зернових, бобових, овочевих та баштанних культур. Цьогоріч робота підприємств погіршилась через спробу рейдерського захоплення та викрадення майна. Про це повідомляє представник інвесторів Грег Лайтфут:

greg_laytfut.jpg

Грег Лайтфут // «Громадське радіо»
Грег Лайтфут
«Громадське радіо»

«Нам незрозуміло, яким чином депутат спільно із прокуратурою Херсонської області, тим більше в такий відповідальний для України час, здатні продовжувати працювати методами Януковича».

За словами юристів, ще у березні 2016 року до будівлі підприємства приїхав прокурор із обшуком та ухвалою суду про проведення слідчих дій. Після цього зайшла воєнізована охорона до зернового току, звідки вивезли техніку на понад 10 мільйонів гривень. Цю техніку досі не знайшли правоохоронці — розповідає адвокат інвесторів Євгенія Бєла.

«Коли захопилося підприємство, вивезли нашу техніку. А людей, які були невідомі воєнізовані ми вигнали уже після того як організували охорону з різних областей України. Оскільки на території Херсонської області жодна з охоронних фірм відмовлялися їхати туди, бо розуміли, що відбувається щось не у рамках закону», — зазначила Євгенія Бєла.

olena_kozachek.jpg

Олена Козачек // «Громадське радіо»
Олена Козачек
«Громадське радіо»

На думку юриста та представника ПП «Харистон» і ТОВ «Глобал Інвест» Олени Козачек, за  усім цим стоїть місцевий депутат Микола Паламарчук.  За її словами,  посадові особи правоохоронних органів виконують негласну вказівку нардепа, щоб він зміг заволодіти майном підприємств.

«Боротьба з цією ситуацією триває більше року. Але ніхто нічого здійснити не може, оскільки ми перебуваємо лише в рамках кримінального права. В рамках кримінального права статусу у наших підприємств немає. Говорити про те, що ми можемо якимось чином захищати свої інтереси окрім звернення до Генеральної прокуратури та президента України, іншого шляху немає», — розповідає Олена Козачек.

Зараз проти інвесторів прокуратурою Херсонської області відкрито три кримінальні провадження. Одне з яких — начебто знайдені наркотики в приміщенні підприємства, каже адвокат Євгенія Бєла.

«Кримінальне провадження порушене за статтею 190 — шахрайство, яке порушено ніби-то відносно осіб наших засновників. Також відкрито кримінальне провадження відносно Коднана Ахмета, засновника, — щодо наркотичних засобів за статтею 309 ККУ. Окрім того, за статтею 172 ККУ відповідно до якої намагаються довести, що було незаконне звільнення працівників з підприємств», — зазначила адвокат.

Через відкриття кримінальних проваджень інвестори покинули країну і, фактично, залишили підприємства без керівників, говорять юристи. Сьогодні представник інвесторів направив звернення до президента України, генпрокурора та голови НАБУ із проханням допомогти відновити права акціонерів. Адже це, на їхню думку, недопустимо у демократичній державі.

Наталка Роп, Київ, «Громадське радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+