Слухати

Село, де знімали «Тіні забутих предків», потопає у бруді та смітті, — відео

26 липня 2016 - 09:28
Село Криворівня, що в 10 кілометра від Верховини, називають серцем Карпат. Тут жили Іван Франко та Леся Українка.
Село, де знімали «Тіні забутих предків», потопає у бруді та смітті, — відео / Новини на Громадському радіо

Михайло Коцюбинський написав тут знамениту повість «Тіні забутих предків». А Сергій Параджанов її екранізував.

Про село багато говорили у Верховній Раді. Йому, навіть обіцяють присвоїти статус історико-культурного заповідника під відкритим небом. Втім, село буквально тоне у смітті.

Більше двох гектарів гірської полонини перетворили на стихійне сміттєзвалище. Відходи скидають буквально за метр від водойми. Токсинами уже отруїли колись чисті гірські потічки. Тепер ці нечистоти впадають у Черемош, йдеться у сюжеті телеканалу «Україна».

«Там така чорнота в Черемош іде, що кажуть, хто в Черемош лізе, той себе не любить», — каже Аксенія Харук, мешканка села Криворівня.

В отруйній воді купаються туристи, її п’ють місцеві.

Сміттєзвалищу в Криворівні — уже двадцять років, розповідає Марія Готич. Її хата найближче до сміттярки. Каже, колись тут був зелений розсадник.

Та замість того, щоб прибрати стихійне звалище, кілька років тому йому надали статус полігону. Тепер, у саме серце Карпат, зводять відходи з усього Верховинського району.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+