Слухати

Мусульмани відмовляються ховати убивцю священика у Франції

30 липня 2016 - 23:50
Мусульманська громада в Сент-Етьєн-дю-Рувре відмовляється готувати до поховання тіло 19-річного убивцю 85-річного священика Жака Амеля
Мусульмани відмовляються ховати убивцю священика у Франції / Новини на Громадському радіо

adel.jpg

Адель Кермиче // news.sky.com
Адель Кермиче
news.sky.com

Мусульмани відмовилися поховати одного з терористів, котрі вбили католицького священика, повідомляє news.sky.com.

Лідери громади в Сент-Етьєн-дю-Рувре сказали, що вони не хочуть «шкодити» ісламові і відмовилися мати будь-яку причетність до Аделя Кермиче.

Він разом зі своїм товаришем, теж 19-річним джихадистистом Абдель-Маліком Птіжаном вбили отця Жака Амеля, священика церкви у місті Сент-Етьєн-дю-Рувре.

Мохаммед Карабіла, президент місцевої мусульманської культурної асоціації та імам однієї з мечетей міста, повідомив Le Parisien:

«Ми не збираємося кидати тінь на іслам через цю людину. Ми не будемо брати участь в підготовці тіла до поховання.»

Мусульмани в місті підтримали рішення. Зокрема, Халід Ель-Амрані, 25-річний технік, сказав: 

«Те, що цей молодий чоловік зробив, це гріх, він більше не є частиною нашої громади».

Мерія матиме останнє слово щодо того, чи буде Кермиче похований у місті.

Дві черниці, які перебували в церкві, коли отцю Жаку Амелю перерізали горло, повідомили пресі,  що один з терористів посміхався, коли скоїв напад. Сестра Перон сказала католицькій газеті La Vie: «Я побачила посмішку другого. Це була не посмішка тріумфу, але то була усмішка щасливої людини».

Прийомний батько Абдель-Малика Птіжана розповів, що новина про злочин його сина «зламала» його. Франк Птіжан каже, що він не спав кілька діб. Він сказав, що Ісламська держава змогла промити мізки синові лище за три місяці.

cervka.jpg

Церква, в якій були взяті заручники // lenouveaudetective.com
Церква, в якій були взяті заручники
lenouveaudetective.com

Адель Кермиче і Абдель-Малик Птіжан увірвалися до кам’яної церкви 17-го століття 26 липня, і захопили заручників. Під час нападу також був серйозно поранений ще один заручник.

Нападники були застрелені поліцією, коли вийшли з будівлі, використовуючи черниць в якості живого щита.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+