Слухати

В заказнику на Волині масові вирубки лісу — природознавець

30 липня 2016 - 15:50
На Волині на території природного заказника «Зубр» в національному природному парку  лісівники масово вирубують ліси
В заказнику на Волині масові вирубки лісу — природознавець / Новини на Громадському радіо

У зв`язку з цим природознавці  звернулися  до правоохоронних органів та вимагають ретельної перевірки.

Заступник директора  національного природного парку  «Цуманська пуща», що в Ківерцівському районі Волинської області,  Федір Доридор розповів, що заказник «Зубр»  є частиною парку, однак відповідних  документів про передачу земель парку  від місцевого лісгоспу вони  так і не отримали, а тому  тепер не мають можливості обстежити всі території, де заплановані лісові вирубки. Сьогодні там 29 ділянок , які підлягають вирубці.

pryrodoznavec_fedir_dorydor.jpg

Федір Доридор // Громадське радіо
Федір Доридор
Громадське радіо

«Крім того, виявлено десять ділянок суцільних санітарних рубок . Тобто суцільна санітарна – це та сама рубка головного користування . Тільки що причиною її вирубування є пошкоджені дерева , які, як прийшли до висновку спеціалісти, ці дерева дійсно хворі , безнадійні і перспективи в них немає. Але всі десять ділянок ( ред,- які підлягають вирубці), 1 га. Як може хворіти ліс  в десяти випадках саме таким методом?», — пояснює Федір Доридор.

Природознавець каже, що за таким фактом керівництво природного заповідника звернулося до відповідних органів:

«Дану інформацію ми передали в прокуратуру , Нацполіцію і екологічну інспекцію. Наразі відкрито одне кримінальне провадження і надалі  проводиться  Державною екологічної інспекцією ( а це єдиний державний орган,  який здійснює контроль за дотриманням природоохоронного законодавства в області), і здійснюється детальна перевірка Ківерцівського лісового господарства. Проводиться певний перелік і будуть виставлятися штрафні санкції згідно чинного законодавства», — розповідає пан  Доридор.

За його словами, ситуація в заказнику «Зубр», як і по свій території природного парку складна. Формально, за Указом Президента, природний парк «Цуманська пуща» існує з 2010-го року. Фінансувати його розпочали лише у 2015 році. Землі не  передали у користування парку через  спротив місцевої влади і наразі ці землі у власності лісових господарств та сільських рад. І аби не дозволити повноцінно розвиватися природному заповіднику, що тільки не придумували лісівники, каже природознавець:

«Головний спротив, яке чинило Волинське управління лісового та мисливського господарства та тодішня облдержадміністрація . Оце основні причини, звідки йшов спротив. Були фальсифікації. Доходили до того неодноразово, що збирали підписи , що не можна буде ходити до лісу , ягоди збирати і таке інше. Збурювали лісників, а лісники сьогодні мають в сільській місцевості досить великий вплив», — пригадує Федір Доридор.

Тим часом у Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства cтверджують, що їх працівники теж проводять перевірку можливої незаконної вирубки лісу:

«Вони оглядають ці лісові угіддя Ківерцівського і Цуманського лісгоспів . Вони виступили ініціаторами семінару – наради по вивченню питання . Там є представники державної адміністрації, екології. Я думаю, представники і цього заповідника національно-природного парку теж. Питання вивчається», — прокоментував ситуацію прес-секретар  Сергій Цюриць.

В облдержадміністрації  створено комісію, аби вивчати це питання. Однак по факту комісія поки що не запрацювала.

Аріна Крапка, Луцьк, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+