Слухати

Маріупольський завод у липні тричі виливав нафту в Азовське море — екологи

01 серпня 2016 - 18:09
Станом на 1 серпня 2016 року від заводу не надано відповіді щодо проведення операції по ліквідації наслідків забруднення
Маріупольський завод у липні тричі виливав нафту в Азовське море — екологи / Новини на Громадському радіо

Вже втретє за останній місяць на території Азовського судоремонтного заводу відбувся вилив нафтопродуктів в акваторію Азовського моря.

Цього разу про те, що сталося, Державній Азовській морській екологічній інспекції стало відомо аж наступного дня, а саме — 29 липня. Та керівництво ТОВ «СРЗ» факт розливу намагалося приховати від контролюючих органів, передає Азовська морська екологічна інспекція.

Як виявилося, витік шкідливих речовин у вигляді відпрацьованих нафтопродуктів стався в районі зачисної станції №1. Там намагалися потай від Держекоінспекції ліквідувати наслідки забруднення, та це  вдалося далеко не відразу і не повною мірою.

100_0312.jpg

Виливи // Азовська морська екологічна інспекція
Виливи
Азовська морська екологічна інспекція

По даному факту Державною Азовською морської екологічною інспекцією було надано припис адміністрації ТОВ «СРЗ» щодо проведення операції по ліквідації наслідків забруднення з конкретним строком його виконання — до 01.08.2016 року. Та станом на 13-00 годину 1 серпня 2016 року відповіді від ТОВ «СРЗ» не надано.

«Слід розуміти, що в разі невиконання даного припису винні будуть притягнуті до відповідальності згідно з діючим законодавством України», — попереджають в державній Азовській морській екологічній інспекції.

yachchyach.png

Карта //
Карта

Що ж стосується виливу нафтопродуктів, який відбувся 22 липня, то за його наслідками спеціалістами Держекоінспекції розраховано та пред’явлено претензію винуватцям на загальну суму 26 028 гривень.

100_0248.jpg

Взяття проби води // Азовська морська екологічна інспекція
Взяття проби води
Азовська морська екологічна інспекція

Як бачимо, наслідки запровадження Урядом постанов № 491 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та 492 від 07.07.2015р.  «Про внесення змін до Правил охорони внутрішніх морських вод і територіального моря України від забруднення та засмічення» очевидні:  Державна Азовська морська екологічна інспекція має здійснювати екологічний контроль судна виключно у випадках, коли з нього скидаються видимі пливучі частки або з’являються видимі сліди нафти чи інших забруднюючих речовин. Але  попередити випадки забруднення Азовського моря – не може на законодавчому рівні. Це й призводить до частих і неконтрольованих виливів нафтопродуктів. І без відповідних змін у законодавстві на цю ситуацію Державна Азовська морська екологічна інспекція, на жаль, ніяк не може вплинути.  

100_0296.jpg

Розводи на воді // Азовська морська екологічна інспекція
Розводи на воді
Азовська морська екологічна інспекція

Азовський СРЗ перейде у власність держави, — передавав раніше Жебрівський.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+