Слухати

Два роки умовно - вирок блогеру Бородавці за «Харківську республіку»

02 серпня 2016 - 10:31 71
Дзержинський районний суд Харкова визнав винним харків'янина Андрія Бородавку в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України і призначив йому умовний термін

Інформацію про це «МедіаПорту» підтвердили в прес-службі прокуратури Харківської області. Адвокат Володимир Євглевський, зазначений в рішенні суду як захисник Андрія Бородавки, спілкуватися по телефону відмовився.

Копію вироку від 29 липня напередодні опублікував зареєстрований в Росії сайт Nahnews.org. В Єдиному реєстрі судових рішень цього вироку поки немає.

З копії документа стає ясно, в чому саме звинувачували Бородавку. Так, за даними слідства, він «зробив ряд дій, об’єднаних єдиним умислом, спрямованих на зміну державного кордону України, порушення порядку, встановленого Конституцією України, проголошення незаконного державного формування« Харківська народна республіка», з подальшим її приєднанням до РФ шляхом висловлювань публічних закликів, спрямованих на зміну меж території України, які тривали з травня по серпень 2014 року».

zavantazhennya.jpg

Андрей Бородавка  // mediaport.ua
Андрей Бородавка
mediaport.ua

Під час мітингів на пл. Свободи в Харкові Андрій Бородавка публічно висловлював сепаратистські ідеї, стверджує слідство. У вироку суду описується епізод від 7 травня, де на пл. Свободи Бородавка зачитує записку Костянтина Долгова з закликами до приєднання до «повсталих містах південного сходу».

В якості експерта до аналізу тексту, озвученого Бородавкою, запросили декана українського мовно-літературного факультету Харківського педуніверситету. Він зробив висновок, що в тексті «є як загальна семантика призову, так і безпосередні публічні заклики до зміни меж території та державного кордону».

Бородавка визнав провину і 8 липня уклав з прокурором угоду.

181.jpg

Вирок //
Вирок

З огляду на це, суд визнав Бородавку винним, призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, але звільнив від реального покарання з відстрочкою на два роки без конфіскації майна.

Тепер Бородавка не може виїжджати за межі України без дозволу кримінально-виконавчої служби, зобов’язаний повідомляти про зміну місця проживання та роботи, періодично з’являтися в кримінально-виконавчу службу для реєстрації.

«Запобіжний захід до бородавки Андрію Григоровичу не застосовувати», — йдеться в рішенні суду.

Андрія Бородавку затримали 3 липня в аеропорту «Бориспіль» після депортації з Росії.

В СБУ повідомили, що стосовно Бородавки була проведена спецоперація, «за результатами якої він був дискредитований перед його кураторами з російських спецслужб і депортований в Україну». Після затримання Бородавка дає «викривальні показання» проти сепаратистів, відзначили також в СБУ.

Раніше в ефірі «Громадського радіо» журналіст розповідав, що Андрій Бородавка активно підтримував створення «ХНР» і «Руську весну» в Харкові.

Також ми передавали, що Росія депортувала в Україну блогера, що виступав за «Харківську республіку».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+