Слухати

Електронне декларування знову під загрозою зриву — активісти

02 серпня 2016 - 12:18
Залишилося вирішити лише одне питання – отримати атестат відповідності на комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) в системі декларування
Електронне декларування знову під загрозою зриву — активісти / Новини на Громадському радіо

Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), система електронного декларування повинна розпочати свою роботу за два тижні – 15 серпня 2016 року, про це повідомляється на сайті Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ. 

Відтоді свої електронні декларації в нову систему почнуть подавати вищі посадові особи держави, судді, прокурори тощо. Програмне забезпечення для роботи системи готове. Після реєстрації в Мінюсті, 22 липня набрали чинності підзаконні акти НАЗК, необхідні для роботи системи.

Залишилося вирішити лише одне питання – отримати атестат відповідності на комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) в системі декларування. За це відповідає Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) – центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом, який координується Кабінетом Міністрів, але залежить також від Президента України, який присвоює вищі офіцерські звання працівникам Служби.

«Згідно з графіком запуску системи у п’ятницю, 29 липня, Держслужба спецзв’язку повинна була погодити Технічне завдання та визначити ліцензовану організацію, яка проведе експертизу КСЗІ. Цього зроблено не було, що ставить під сумнів вчасне завершення процесу підтвердження відповідності на КСЗІ системи електронного декларування», — зазначають активісти.

Більше того, як стало відомо, адміністрація Держспецзв’язку намагається нав’язати в якості експертної організації керовану нею державну компанію, яка через брак фахівців не зможе вчасно завершити проведення експертизи та забезпечити початок повноцінної роботи системи (її «промислову експлуатацію») з 15 серпня 2016 року.

Читайте також, якщо електронне декларування не запрацює, це буде удар по Україні, — експертка.

Дії й екс-регіоналів, і АП загрожують електронному декларуванню, — Черняк.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+