Слухати

Тисячі людей у Франції прийшли попрощатися з убитим терористами священиком

02 серпня 2016 - 21:40
Раніше мусульмани відмовлялися ховати його убивцю
Тисячі людей у Франції прийшли попрощатися з убитим терористами священиком / Новини на Громадському радіо

Величезний натовп зібрався у Руанському соборі в північній Франції у вівторок на похорон отця Жака Амеля, 85-річного священика, який був убитий в своїй церкві двома джихадистами минулого тижня. Близько 2000 людей вмістилося у храмі, сотні дивилися церемонію на гігантському екрані зовні, передає агентство France 24.

Частина лавок була відведена для жителів Сент-Етьєн-дю-Рувре, сусіднього промислового міста, де два джихаисти, перерізали горло Жаку Амелю під час літургії. 

Коли люди зібралися на похорон в соборі, труну з тілом Жака Амеля, як це прийнято при похованні священика, накрили білою тканиною і поставили перед вівтарем. 

«Смерть отця Амеля схожа на смерть Христа, що був несправедливо засуджений і відданий смерті», — сказав єпископ, що проводив обряд.

co3lcyzviaawulc.jpg

Поховання // @FRANCE24
Поховання
@FRANCE24

Сестра священика, Розелин Амель, розказала людям, як під час його військової служби брата в Алжирі, той відмовився від звання офіцера, щоб не дати наказ вбивати, а також розказала, як він колись єдиний залишився в живих у пустелі після перестрілки.

Служба закінчилася приватним похованням в невстановленому місці.

Чоловік, який був поранений ножем в шию і груди разом з Амелем, почував себе краще і був присутнім на траурній месі.

Вранці 26 липня в південному передмісті міста Руен (департамент Сен-Марітім, Франція) було скоєно напад на церкву громади Сент-Етьєн-дю-Рувре. Було взято заручників. Двоє нападників були вбиті під час спецоперації.

Дві черниці, які перебували в церкві, коли отцю Жаку Амелю перерізали горло, повідомили пресі,  що один з терористів посміхався, коли скоїв напад. Сестра Перон сказала католицькій газеті La Vie: «Я побачила посмішку другого. Це була не посмішка тріумфу, але то була усмішка щасливої людини».

Пізніше мусульмани відмовлялися ховати убивцю священика у Франції.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+