Слухати

Робітники Fujikura на Львівщині заявили про незаконне звільнення та погрози / Новини на Громадському радіо

Робітники Fujikura на Львівщині заявили про незаконне звільнення та погрози

04 серпня 2016 - 17:39
Працівники заводу Fujikura у селі Підрясне біля Львова розповідають про погані умови праці та незаконні звільнення. В адміністрації заводу називають цю інформацію неправдивою

Компанія виготовляє електричне обладнання для автомобілів світових марок. Зараз тут працює близько 500 людей вони збирають і монтують різні кабелі. Робітникам заводу гарантували кар’єрний ріст, соціальний пакет, високу зарплату й зручні умови праці. Проте за півроку – приблизно стільки працює завод – реалії виявились зовсім іншими.

yevgen_oliynyk_1.jpg

Євген Олійник // Громадське радіо
Євген Олійник
Громадське радіо

Анна Оксютович – активістка соціального руху «Працююча християнська молодь». Організація моніторить умови праці для молоді на різноманітних львівських підприємствах. Дівчина запевняє: Fujikura входить у перелік тих місць, де умови праці незадовільні.

«Завод запустився ще на початку року, умови там були погані. Зараз ми бачимо, що умови покращуються, але потік звільнень не припиняється. Чому звільняються люди – через умови праці, а також через психологічний тиск на роботі. Згідно наших досліджень ми бачимо, що на багатьох робочих місцях у Львові є такий тиск. Тобто працівникам говорять: працюйте, а якщо вам щось не подобається – просто звільняйтесь».

oksana_lashmanova.jpg

Оксана Лашманова // Zaxid.net
Оксана Лашманова
Zaxid.net

Слова про незадовільні умови праці підтверджує і Євген Олійник. Чоловік пропрацював на заводі 2 місяці – монтував кабельні мережі. Разом з преміями отримував близько 4000 гривень зарплати. Однак ця сума, за його словами, не відповідала вимогам та умовам праці. Один із найбільших недоліків, розповідає Євген, – недотримання виробничих норм.

«Людина не може працювати в 30 градусів, при чому в футболці й в синтетичному халаті. Вона зразу стає повністю мокра. Потім, коли люди вже починають нервувати й кричати – керівництво відкриває двері й робить протяг. І тут хочеш не хочеш – одразу хворієш. В мене був бронхіт».

За словами чоловіка, адміністрація на скарги колективу не реагувала. Для захисту своїх прав Євген Олійник з колегами вирішили створити профспілку. Чоловіка обрали головою. Проте така ініціатива, вочевидь, не сподобалась керівництву. Наступного тижня його разом з обраною заступницею звільнили. Офіційно – за прогули та неспроможність виконувати свої обов’язки. Чоловік розповідає – в сторону колективу лунали навіть погрози.

«Нам зразу сказали: ви тут не будете працювати. Всі, хто в профспілці, будуть поступово звільнені».

Ми вирішили поспілкуватись із адміністрацією компанії Fujikura у Львові, щоб вислухати й другу сторону. Однак Оксана Лашманова, керівник з адміністративної діяльності заводу, не захотіла говорити й відмовилась від будь-яких коментарів.

«Ми не реагуємо на неправдиву інформацію. Не вибачаємося та не коментуємо», — сказала представниця заводу.

На разі Євген Олійник разом із звільненою колегою подали на компанію Fujikura в суд – хочуть, аби їх поновили на роботі. Свої мотиви пояснюють просто: бажають закінчити почате й домогтись покращення умов праці. Слухання відбудуться 8 та 9 серпня – тоді суд вирішить, повертати їх на Fujikura, чи ні.

Остап Яриш, Львів, «Громадське радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+