Слухати

В Міноборони назвали три проблеми армії — дезертирство, зброя, алкоголь

04 серпня 2016 - 12:41
На вокзалах та блокпостах на виїзді з зони АТО несуть службу патрулі, аби не допустити вивозу зброї
В Міноборони назвали три проблеми армії — дезертирство, зброя, алкоголь / Новини на Громадському радіо

Виконуючий обов’язки командира військової служби правопорядку Ігор Криштун на брифінгу у Києві повідомив, що питання військової дисципліни в армії є одним з найважливіших.

«Як ви знаєте, понад 100 тисяч осіб приєдналися до лав ЗСУ. Серед них були і кримінальні елементи, а також нарко- та алкозалежні», — заявив в.о. командира, передає кореспондентка «Громадського радіо» Марія Зав’ялова.

Він зазначив, що все це погано відображалось на дисципліні та викликало такі випадки, як самопідриви, напади на цивільне населення та інше. Однак через законопроекти, які були прийняті у 2015 році, а також призов на контракт більш підготовлених для служби, ситуація значно покращилась.

«Найбільшою проблемою є самовільне залишення місць служби та дезертирство. Однак через підвищення відповідальності за цей злочин, такі випадки реєструються все менше. Друга проблема — це вивезення з зони бойових дій зброї та бойоприпасів», — впевнений Ігор Криштун.

13 902 019_1 252 160 058 149 840_837 466 713_o.jpg

Ігор Криштун // «Громадське радіо»
Ігор Криштун
«Громадське радіо»

На вокзалах та блокпостах на виїзді з зони АТО несуть службу патрулі, аби не допустити вивозу зброї. Третя проблема — це зловживання алкоголем та наркотичними речовинами у зоні бойових дій.

13% злочинів в армії скоюється в стані алкогольного сп’яніння. Через це підвищена відповідальність за вживання алкогольних та наркотичних речовин. Наразі в Міноборони триває робота над законопроектом про військову поліцію ЗСУ, розказав Ігор Криштун.

«Для цієї роботи ми долучаємо представників іноземних служб військового правопорядку, зокрема найтісніше ми співпрацюємо з військовою поліцією Канади. Через місяць на Яворівському полігоні почнуться тренування об’єданої польсько-литовсько-української бригади», — додає він.

Ігор Криштун також розповів, що МО вже тричі подавали законопроект про створення військової поліції до ВРУ, але нічого поки не зроблено. Днями новий законопроект буде підписаний міністром Полтораком та переданий до ВРУ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+