Слухати

ГПУ не обшукала НАБУ. Спецпризначенці охороняли будівлю — Ситник

05 серпня 2016 - 13:53
Обшук проводив підрозділ з боротьбі з економічними злочинами, але стаття, по якій внесено у реєстр це провадження, не належить до сфери економіки
ГПУ не обшукала НАБУ.  Спецпризначенці охороняли будівлю — Ситник / Новини на Громадському радіо

Про це «Громадському радіо» повідомив перший директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник. 

«ГПУ прийшли з ухвалою, але фактично обшуку не було і це зроблено з метою перешкодити НАБУ отримати право атономного зняття інформації з каналів зв’язку», — заявив він.

Ухвала була видана Печерським районним судом Києва. 

«Представники спецназу забезпечували охорону нашого приміщення для уникнення можливих провокацій. Обшук проводив підрозділ з боротьбі з економічними злочинами, але стаття, по якій внесено у реєстр це провадження, не належить до сфери економіки. Це провокаційна дія, щоб запобігти НАБУ самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку», — додав Ситник.

Сьогодні, 5 серпня, до будівлі Національного антикорупційного бюро, що по вул. В. Сурикова, 3, м. Київ, прибула слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України з наміром провести обшук, йдеться в прес-релізі НАБУ

Групу очолює заступник начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки — начальник управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генеральної прокуратури Дмитро Сус. На підтвердження законності своїх дій співробітники ГПУ пред’явили ухвалу суду. В якості підстави для обшуку в ухвалі було вказано розслідування кримінального провадження від 22.04.2016 р. за фактом здійснення незаконного прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов фігурантів одного з кримінальних проваджень, яке розслідує Бюро.

Представникам ГПУ було пред’явлено документи, які підтверджують законність дій НАБУ, та роз’яснено, що згідно діючого законодавства НАБУ не має повноважень для здійснення  автономного прослуховування і користується потужностями СБУ, відтак факти, наведені як підстави для обшуку,  рівно як і відомості, внесені до ЄРДР в рамках даного провадження, не відповідають дійсності.

«Показово, що дане провадження було розпочато у квітні, одразу після того, як НАБУ ініціювало активне обговорення у публічній площині питання про надання Бюро прав для автономного прослуховування. Три місяці справа «пролежала на полиці», і тепер, коли відповідний законопроект підготовлено, погоджено та винесено на розгляд Верховної Ради, слідчі прийшли до Національного бюро з обшуком. І ще один цікавий момент – стаття, за якою кваліфіковане дане кримінальне провадження, не відноситься до компетенції підрозділу, очолюваного паном Сусом», — зауважив Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

Станом на 14:00 5 серпня дій, спрямованих на вилучення документів чи обшук в кабінетах співробітників або інших приміщеннях Бюро, з боку працівників ГПУ не вчинялося.

На час проведення обшуку з метою уникнення можливих провокацій для забезпечення правопорядку у будівлі було задіяно групу спецназу НАБУ.  Інформація, розповсюджена у деяких ЗМІ, що на території НАБУ нібито перебуває спецпідрозділ СБУ «Альфа», не відповідає дійсності.

Обшуку не було, НАБУ надали нам всі документи — заявили в ГПУ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+