Слухати

Лікарі зробили колекцію з осколків, що були у тілах бійців АТО — відео

05 серпня 2016 - 17:32
Хірургам лікарні ім. Мечникова за час АТО вдалося врятувати життя понад двом тисячам захисників України, було перелито близько двох тон крові, деякі з поранених перенесли близько 15 операцій
Лікарі зробили колекцію з осколків, що були у тілах бійців АТО — відео / Новини на Громадському радіо

За два з половиною роки, що тривають воєнні дії на сході України, хірурги Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова зробили 3500 операцій, витягнувши з тіл бійців безліч куль та осколків від мін та снарядів. 

«Тут уся сучасна зброя від стрілкової звичайної — кулі автоматні, з гвинтівки, а також осколки снарядів, які прилітають на українські позиції. Це фрагменти стінки артилерії великого калібру, осколки «Граду», міномети 120-ті, теж не дуже дозволені угодами. І різноманітні танкові, самоходні артилерійські установки. Тут ми підібрали осколки з усієї можливої зброї. Все прилітає, все ранить і викликає смерть», — показує колекцію осколків Юрій Скребець, заступник головного лікаря лікарні ім. Мечникова. 

За вилученими осколками можна простежити хронологію воєнних дій, розповідає завідувач травматологічним відділенням лікарні Мечникова Іван Жердєв:

«Усе починалося з одиничних кульових поранень, потім почалося застосування градів, мін — це вже численні поранення. Тут можна по днях розписати, яку зброю було використано».

bez_imenichschsch.png

Демонстрація // http://hromadske.dp.ua/
Демонстрація
http://hromadske.dp.ua/

 

За час проведення АТО хірургам вдалося врятувати життя понад двом тисячам захисників України, було перелито близько двох тон крові, деякі з поранених перенесли близько 15 операцій, щоб стабілізувати загальний стан. 

«Звісно, цей гіркий досвід досвід ми будемо неодноразово передавати, і будемо сподіватися, що колись це зі щасливим кінцем завершиться», — підсумовує завідувач гнійно-септичним відділенням хірургії Сергій Косульников.

bez_imenich.png

Великий шмат // http://hromadske.dp.ua/
Великий шмат
http://hromadske.dp.ua/

bez_imenichchchchch.png

Осколки // http://hromadske.dp.ua/
Осколки
http://hromadske.dp.ua/

bez_imenimschmmch.png

Кулі // http://hromadske.dp.ua/
Кулі
http://hromadske.dp.ua/

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+