Слухати

«Цьогоріч люди розуміли, куди вони йдуть», — організатори «Бандерштату»

08 серпня 2016 - 16:43
5-7 серпня вдесяте на Волині відбувся фестиваль українського духу «Бандерштат»
«Цьогоріч люди розуміли, куди вони йдуть», — організатори «Бандерштату» / Новини на Громадському радіо

І серед містян, і серед влади такий безалкогольний, патріотичний захід знайшов підтримку вже вкотре.

bandershtat_v_lucku_na_ipodromi.jpg

"Бандерштат" на іподромі у Луцьку  // Громадське радіо
«Бандерштат» на іподромі у Луцьку
Громадське радіо

Як розповів один із організаторів фестивалю, голова ВОГО «Національний альянс», Богдан Бальбуза, цьогоріч люди розуміли, куди вони йдуть, тому спроб якось пронести спиртне чи розпивати алкоголь на території фесту було небагато:

«Кількома останніми днями це особливо актуально, тому що більшість людей, які йдуть на фестиваль, вони готові до того, що він буде безалкогольний. Вони готові до того, що тих кілька днів можна провести тверезо і не травитися цим зіллям і нормально відпочивати. Але є люди, які ..я не знаю, що їх спонукає  — чи бажання якогось екстриму, чи там різне… І от люди хочуть взяти якусь свою норму. Норму і дозу. І ми цих людей вираховуємо, проводимо до воріт чемно і бажаємо щасливої дороги», — зазначив Богдан Бальбуза.

Він наголошує, що охорону порядку забезпечувала поліція, приватна охорона, а також допомагали громадські активісти.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді  Луцької міської ради Олексій Веремійчик каже, що такий захід  збільшує кількість туристів в місті та популяризує його. І організаторам вдається тримати марку та залучати ще більше відвідувачів:

«90 % фестивалів цим займаються і за рахунок великого скупчення людей торговці алкоголем дають значне наповнення до бюджету. І кількість залучених людей відсутність алкоголю може сприймати як певне обмеження для проведення свого дозвілля. Але незважаючи на обмеження, організатори поставили для себе більш благородні цілі. І успішно з ними справляються», — зазначає Олексій Веремійчик.

Про важливість саме такого фестивалю говорить і лучанка, волонтерка Юлія Євпак, яка не вперше на такому заході:

«Ми там влаштовували благодійну фотозону і, чесно кажучи, це наш такий робочий фестиваль другий рік, бо минулого року ми теж працювали над тим, щоб залучати людей до благодійності. Ще що хочеться сказати, що людей в стані алкогольного сп’яніння ми не бачили. І в принципі там було заборонено продавати алкоголь», -  розповіла Юлія Євпак і наголосила що такі фестивалі потрібні, тому що вони пропагують все українське.

За словами організаторів фестивалю, ювілей «Бандерштату» успішний. Було чимало запрошених гостей. Серед них і народна депутатка Надія Савченко, і переможниця Євробачення «Джамала».

nametove_mistechko.jpg

Наметове містечко // Громадське радіо
Наметове містечко
Громадське радіо

«Ми намагаємось запрошувати людей, які є затребуваними, які могли б донести відвідувачам фестивалю якісь концептуальні речі , які є на слуху. Як не дивно, та незважаючи на таку неоднозначність навколо Надії Савченко, на неї зібралось чи не найбільше людей на Бандерштаті. Тобто місця не вистачало. Люди хотіли послухати. І як не дивно, не виникало конфлікту, а все було нормально і люди в переважній більшості підтримали», — розповідає Богдан.

vystup_nadiyi_savchenko_na_gutirkah_bandershtatu.jpg

Виступ Надії Савченко // Громадське радіо
Виступ Надії Савченко
Громадське радіо

Родзинкою патріотичного фесту став виступ  Джамали. Також виступали такі гурти, як «Брати Гадюкіни», «Антитіла», «Тартак», «Гайдамаки» та інші. Були запрошені відомі люди, які спілкувалися з гостями на гутірках.

dzhamala_z_pryhlnykamy.jpg

Джамала з прихильниками // Громадське радіо
Джамала з прихильниками
Громадське радіо

Ще до виступу вдалося поспілкуватися з Джамалою. Вона розповіла, що після її перемоги Україну у світі сприймають по-іншому:

«Знаєте, мені це смішно, коли кажуть, що Євробачення… Та що Євробачення? Це конкурс такий для домогосподарок. Але з одного боку, бачте, що це була прикута увага до Криму, до кримських татар, до України. Зараз, коли я вже приїжджала, бо в мене був такий тур  і я тільки повернулась три дні тому. Я  була в Ризі, в Швеції, Стокгольмі, Лондоні. І я вам скажу, що я відчуваю, як змінилась тема. Як змінилось ставлення до України. Вже коли кажуть Україна, то вони трішечки в позитивному руслі. Вони вже не просто кажуть, що у вас там війна», — резюмувала Джамала.

krymskotatarskyy_prapor_mayoriye_pid_chas_vystupu_dzhamaly.jpg

Кримськотатарський прапор майоріє під час виступу Джамали // Громадське радіо
Кримськотатарський прапор майоріє під час виступу Джамали
Громадське радіо

atmosfera_festu.jpg

Атмосфера фесту // Громадське радіо
Атмосфера фесту
Громадське радіо

vystup_gurtu_antytila.jpg

Виступ гурту Антитіла // Громадське радіо
Виступ гурту Антитіла
Громадське радіо

Про програму наступного року говорити ще рано, однак організатори зазначають, що це буде щось не менш цікаве, ніж цього року. І всі прорахунки під час його проведення будуть враховані.

Аріна Крапка, Луцьк, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+