Слухати

Домашні релігійні обряди у Криму під загрозою заборони

08 серпня 2016 - 09:50
Мова йде про традиційні поховальні та поминальні обряди, що відбуваються вдома. Під час цих зібрань читається Коран та молитви за померлого
Домашні релігійні обряди у Криму під загрозою заборони / Новини на Громадському радіо

Їх не забороняли навіть у радянські часи, зазначив муфтій духовного управління мусульман України Умма Саїд Ісмагілов.

«Кримським імамам натякнули на те, що традиційні поховальні та поминальні обряди, що відбуваються вдома, будуть поза межами закону…
 Я з дитинства бачив як літні люди збиралися у нас вдома, щоб помолитись за померлого. В ті часи, коли в Україні не було жодної мечеті, і не можна було відкрито проводити ніяких мусульманських обрядів, це було єдине, що залишалось у людей від віри батьків. Але сучасна Росія робить замах навіть на побутову релігійність», — написав він на своїй сторінці у Фейсбуці.

Він підкреслив, що такими діями, таким втручанням в релігійне життя людей, «російська влада прискорює загибель цієї недоімперії».

«Не можна в людей відбирати компоненти національної та релігійної ідентичності. Адже людей буде не зупинити, коли їм нема чого буде втрачати, окрім кайданів», — зазначив він.

Як повідомляє avdet.org, у Ленінському районі (Єди К’ую) Криму співробітники ФСБ провели профілактичні бесіди з місцевими імамі. Предметом спілкування став «пакет Ярової».

Священнослужителям повідомили, що без реєстрації всіх мусульманських громад традиційні молебні (дуа) будуть вважатися поза законом.

За інформацією першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, зараз йде збір повної інформації про імамів, муллахів, керівників мусульманських громад, тих, хто обмиває покійників та копає могили.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+