Слухати

В ніч на 12 серпня у небі буде видно до 200 метеорів за годину  / Новини на Громадському радіо

В ніч на 12 серпня у небі буде видно до 200 метеорів за годину

09 серпня 2016 - 10:07
Гравітація Юпітера збільшить потік персеїд вдвічі. Вночі з 11 на 12 серпня можна спостерігати близько 200 метеорів на годину

Цього року  ми матимемо змогу спостерігати один з найяскравіших метеорних дощів за останні декілька років. Як повідомляє видання Space.com, гравітація Юпітера приблизить частки комети Свіфта-Туттля на 1,5 мільйона км ближче до Землі. Як наслідок, замість 60-100 метеорів під час піку персеїд, ми зможемо спостерігати 150-200 частинок на годину. Цьогорічний «зорепад» почався 17 липня і завершиться 24 серпня. Пік персеїд, як правило, припадає на 12 серпня — саме тоді на небі можна побачити найбільше метеорів. 

perseidas-2012-lupa.jpg

perseids 2 // NASA
perseids 2
NASA

Персеїди — один з найяксравіших метеорних дощів, відбувається щороку, коли Земля проходить через хвіст комети Свіфта-Туттля. Сама ж комета наближається до Землі всього лише раз на 133 роки. У 1992 році, земляни мали можливість її побачити, наступного разу така нагода випаде у 2126 році. 

Метеорний дощ можна спостерігати біля сузір’я Персея.  Це малесенькі уламки великих міжпланетних тіл — комет, метеоритів та навіть астероїди. Зазвичай вони входять у земну атмосферу на швидкості близько 60 км/с та майже миттєво згорають, а на небі на кілька секунд залишаються красиві смуги.  

geminid20 091 209-full.jpg

perseids // NASA
Метеорний дощ
NASA

Найкраще за персеїдами спостерігати  там, де відсутнє міське оствітлення, адже світло будинків та вуличних ліхатрів заважає спостереженню. Ідеально, звичайно, виїхати за місто в гори або ближче до моря, де найкраще видно зоряне небо.  Якщо Ви не можете побачити метеорний дощ через погодні чи інші умови, Ви можете поглянути онлайн-трансляцію NASA, яка розпочнеться 12 серпня о 5 годині ранку. 

Дивіться також: Якого розміру планети, зірки і всесвіт — неймовірне відео.

За матеріалами NASA та Space.com

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+