Слухати

Мене хочуть примусово запроторити до психлікарні – Ільмі Умеров

10 серпня 2016 - 10:14
Федеральна служба безпеки Росії вимагає від так званого суду у місті Сімферополі змусити заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова лягти на стаціонар у психіатричну лікарню
Мене хочуть примусово запроторити до психлікарні – Ільмі Умеров / Новини на Громадському радіо

Так зване слідство закидає чоловікові – екстремізм і пропонує ув’язнити його на п’ять років за висловлювання в ефірі телеканалу АТР про те, що Крим – то територія України. Проте, перед цим хочуть – перевірити, чи їхній підозрюваний при здоровому глузді, а заодно познайомити його із принадами медицини по-російськи.

«Я не хочу добровольно проходить эту процедуру, она не обязательная, и у меня никаких проблем с психиатрией не было. Как в Советском союзе карательная медицина, или карательная психиатрия называлась», – характеризує пропозиції «слідства» сам Умеров.

Сьогодні з цього приводу із ним намагався поговорити представник ФСБ. Проте, розмова закінчилася нічим.

«Там беседы нету, потому что мы отказываемся со следователем. По статье 51 имеешь право не давать показания против себя, то есть допросов, каких-то бесед у нас не происходит», — пояснив заступник голови Меджлісу.

А відтак – чи покладуть переслідуваного російськими силовиками Ільмі Умерова у психлікарню проти його волі, у четвер, 11 серпня, вирішить так званий Київський райсуд Сімферополя. Сам «підозрюваний» у справедливість не вірить: 

«Каких-то иллюзий строить не надо, решение будет принято. Другое дело, что мы можем в Верховном суде это оспорить. Но Верховный суд тоже оставит в силе. Потом меня принудительно поместят в психиатрическую лечебницу».

Адвокат Ільмі Умерова Марк Фейгін заявив, що примусова експертиза може сильно зашкодити здоров’ю чоловіка, який і так має проблеми із серцем. Такі дії правозахисник назвав екзекуцією і пообіцяв – захист до останнього боротиметься проти запроторення Умерова до стаціонару психлікарні. Сам заступник голови Меджлісу переконує, що готовий до будь-якого розвитку подій, і має намір у гіршому випадку після такого обстеження розповісти всьому світові про методи «кримської Феміди».

«Я не знаю, как эти экспертизы проходят, я их не проходил. Но потом, когда оттуда выйду еще раз расскажу», — пообіцяв «Громадському радіо» Ільмі Умеров.

13 925 015_1 077 987 972 236 370_1 849 460 722 039 523 676_n.jpg

Повідомлення про проведення психіатричної експертизи // Фейсбук Заіра Смедляєва
Повідомлення про проведення психіатричної експертизи
Фейсбук Заіра Смедляєва

Кореспондент з Криму, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+