Слухати

У Запоріжжі презентували систему електронного декларування статків чиновників

10 серпня 2016 - 14:03
Національне агенство з питань запобігання корупції презентувало у Запоріжжі систему електронного декларування статків чиновників
У Запоріжжі презентували систему електронного декларування статків чиновників / Новини на Громадському радіо

10 серпня у Запорізькій ОДА представники Національного агентства з питань запобігання корупції та експерти програми розвитку ООН в Україні презентували нову систему електронного декларування майна посадовцями. Запоріжжя стало дев’ятим регіоном, де була презентована система електронного декларування, що вже з 15 серпня стане обов’язковою для заповнення.

dsc_0682.jpg

З оформлення презентації // Громадське Радио
З оформлення презентації
Громадське Радио

Під першу хвилю електронного декларування потрапляють лише високопосадовці — народні депутати, прем’єр, члени уряду. За 2015 рік вони мають звітуватися до 13 жовтня. А вже починаючи з 1 січня 2017 року електронне декларування статків та майна стане обов’язковим для мільйона українських чиновників та держслужбовців.

dsc_0686.jpg

Аудиторія на презентації електронного декларування в Запоріжжі // Громадське радіо
Аудиторія на презентації електронного декларування в Запоріжжі
Громадське радіо

За словами заступника керівника департаменту контролю та перевірки декларацій, моніторингу способу життя Нацагентства з питань запобігання корупції Тетяни Шкребко, реєстр декларацій чиновників базується на принципах трьох «В» — відкритість, всебічність, відповідальність.

dsc_0677.jpg

Презентація системи електронного декларування // Громадське радіо
Презентація системи електронного декларування
Громадське радіо

Відкритість — реєстр буде доступний цілодобово для кожного бажаючого ознайомитися з декларацією декларанта. Під всебічністю мається на увазі той факт, що електрона декларація буде мати багато пунктів, відсутніх у паперовій декларації. Зокрема такі пункти як незавершене будівництво, грошові кошти, подарунки, рухоме майно крім транспортних засобів.

На третьому «В» — відповідальності, Тетяна Шкребко наголосила окремо: раніше декларанти несли лише адміністративну відповідальність, тепер же передбачена і кримінальна відповідальність.

«Якщо службовою особою будуть внесені недостовірні відомості про майно, то до 345 тисяч це буде адміністративна відповідальність. Якщо ця сума буде перевищена – штраф до 51 тисячі, або ж позбавлення волі до 2 років».

Система електронного декларування розроблена Програмою розвитку ООН. За словами експертки ПРООН Софії Ковач, не дивлячись на те, що електронна форма декларування суттєво відрізняється від паперової, боятися її не варто. Вона містить і електронний довідник з відповідями на найпопулярніші питання, і систему підказок. До того ж, одразу після презентації, у стінах ОДА відбувся семінар, на якому посадовцям та всім бажаючим була детально роз’яснена специфіка роботи нової системи.

Також Софія Ковач закликала активістів долучитися до перевірки декларацій, оскільки за замовчанням, звачаючи на їхню кількість, НАЗК буде враховувати лише ключові пункти.    

«Є така процедура, як повна перевірка декларації, яка проводиться тільки у окремих випадках. Підставою для проведення повної перевірки є звернення викривача корупції, тобто будь-якого активіста – журналіста-розслідувача чи представника громадської організації до Нацагенства з того приводу, що майно в декларації держслужбовця не відповідає тим статкам на які б він мав проживати», — зазначила Софія Ковач.

Нагадаємо, що запровадження Е-декларування є однією з умов для отримання Україною безвізового режиму з ЄС та продовження фінансової підтримки МВФ.

Максим Щербина для Громадського радіо з Запоріжжя

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+