Слухати

Аби медична система працювала, боєць має бути зацікавлений у своєму житті, — МО

11 серпня 2016 - 16:19
Директор військово-медичного департаменту Міноборони України вважає, що бійці не мають нормальної медичної підготовки, бо не цікавляться своїм життям та здоров'ям
Аби медична система працювала, боєць має бути зацікавлений у своєму житті, — МО / Новини на Громадському радіо

Директор військово-медичного департаменту МО України Андрій Верба повідомив кореспондентці «Громадського радіо», що в МО вже давно зрозуміли, що якість підготовки з тактичної медицини - це велика проблема ЗСУ.

За словами Андрія Верби, у 2015 році було створено учбову медичну роту на одному з полігонів, але незважаючи на те, що здійснили кілька випусків, цього явно не достатньо.

«Нас вчили колеги зі Швеції, Канади, Америки, Німеччини, Великої Британії. Дуже скоро ми зрозуміли, що немає єдиного уніфікованого навчання. Дещо відрізняється у методиці. Але основна кричуща проблема — це коли наших військовослужбовців навчають іноземні колеги на своєму комплектно-табельному майні».

Тому, каже Верба, санінструктори навчаються на іноземному обладнанні, а потім мають справу з комплектно-табельним майном зразків радянського союзу. Однак, за словами Андрія Верби, все ж таки в червні на комітеті начальників медичних служб — партнерів НАТО було домовлено, що за основу візьмуть єдиний військовий стандарт надання першої допомоги Канади.

Але головним чинником навчання бійців тактичній медицині Андрій Верба вважає самих бійців:

«Для того, щоб система працювала, маємо так сформувати думку бійця, щоб він був зацікавлений у збереженні свого життя та здоров’я. І коли в нього є вільний час, він відкривав би аптечку і цікавився, що в ній є».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+