Слухати

Гуманітарна допомога згортатиметься, і це добре, - Станіслав Черногор

11 серпня 2016 - 10:53
Але, на думку голови громадської організації “Фонд розвитку громади”Станіслава Черногора, вона має стає конкретною, адресною
Гуманітарна допомога згортатиметься, і це добре, - Станіслав Черногор / Новини на Громадському радіо

«Видавати гуманітарку треба не усім підряд, а лише тим, хто справді її потребує. Ми бачили випадки, коли люди приїздять на джипах і вимагають дитячий гігієнічний набір або продуктовий, при цьому його вартість така ж, скільки ця людина витратила пального, щоб приїхати до нас. Нині допомоги вже менше, люди мають це усвідомлювати. Треба шукати роботу, займатися розвитком територій і своїм власним, а не чекати подачок. Інакше ми породжуємо соціальних інвалідів», — говорить  Станіслав Черногор.

chernogor_stanislav.jpg

Станіслав Черногор // Громадське радіо
Станіслав Черногор
Громадське радіо

Понад два роки громадська організація “Фонд розвитку громади”  з Краматорська, яку очолює Станіслав Черногор,  видає гуманітарну допомогу  переселенцям та іншим вразливим категоріям людей від різних фондів. Почавши з міського рівня, перейшли на більший – нині розподіляють допомогу на дві області Донецьку та Луганську. Співпрацюють з багатьма міжнародними організаціями. Так, за підсумками 2015 року було видано 28 т одягу, 32 т продуктів, 1000 розкладних ліжок, кілька тисяч відер, каністр, посуду, постільної білизни, ковдр.  

00178.mts_20 160 614_143 526.864 .jpg

Набори гуманітарної допомоги // Громадське радіо
Набори гуманітарної допомоги
Громадське радіо
Втім, саме через зловживання окремими громадянами, організація поступово відмовляється від видачі гуманітарки кожному в руки, а спрямовує її на бюджетні заклади, зокрема освіти і охорони здоров’я.

«Це дозволить знизити соціальну напруженість у суспільстві, адже останнім часом від місцевого населення, особливо вразливих категорій, багато нарікань, що все дають переселенцям, а вони не можуть отримати. Тому побутову хімію почали розвозити по лікарнях та школах, дитячих садочках Сходу, там ця допомога буде для усіх дітей – і місцевих, і переселенців», — розповідає Станіслав Черногор.

00295.mts_20 160 614_143 540.606 .jpg

Побутова хімія, яку видають в якості гуманітарної допомоги // Громадське радіо
Побутова хімія, яку видають в якості гуманітарної допомоги
Громадське радіо
При цьому вже з 1 вересня, коли у школах розпочнуться заняття, “Фонд розвитку громади” буде проводити моніторинг використання гуманітарної допомоги у закладах, аби  не було зловживань з боку персоналу. Окремі факти, коли у дитсадку використали за тиждень двомісячну норму прального порошку, вже надходили.

Наталя Поколенко з Донеччини для “Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+