Слухати

У Рубіжному соцслужба просить городян шпигувати за переселенцями? Фотофакт

11 серпня 2016 - 10:08
У Рубіжному Луганської області на під'їздах розклеюють списки переселенців, які проживають в цих будинках і просять місцевих жителів перевіряти чи дійсно ці люди там живуть і повідомляти, якщо ні
У Рубіжному соцслужба просить городян шпигувати за переселенцями? Фотофакт / Новини на Громадському радіо

 До того ж списки розмістили із зазначенням персональної інформації переселенців.
  
У зверненні до жителів багатоквартирних будинків, соцзабез просить перевірити чи дійсно ВПЛ проживають за вказаними адресами. і в разі якщо господарі квартир не давали дозвіл на проживання переселенців, то повідомити про це в каб № 5 соцзабезу Рубіжне Луганської області, пише m-varta.org.ua.

obva.jpg

Об'ява // m-varta.org.ua
Об’ява
m-varta.org.ua

Тимур Адарацький, заступник голови організації «Громадська Служба Правової Допомоги» повідомив, що подібні факти є грубим порушенням закону «Про захист персональних даних».

«Чиновники управління соціального захисту без згоди переселенців поширюють інформацію про їхнє місце проживання. До того ж згідно зі ст. 8 ч. 2 ЗУ «Про захист персональних даних» переселенці як суб’єкти персональних даних, повинні були отримати інформацію від соцзабезів про їх намір вивішувати цю інформацію в публічних місцях і отримати на це згоду. У нашу організацію вже звернулося 5 переселенців, які повідомили, що подібного згоди не давали і були дуже здивовані і розчаровані, коли їхні персональні дані стали надбанням громадськості. Я стурбований тим, що таке можливо в демократичній Україні сьогодні. Очевидно, що заклики робити доноси, спроби ділити людей на різні соціальні групи, розміщуючи персональну інформацію в публічному просторі, сіють ненависть і суперечать основним Європейським принципам, а також українському законодавству. Ситуація, що склалася призводить до ще більшої стигматизації ВПЛ», — розповів Тимур Адарацький.

Олексій Кормілецький, керівник Луганського обласного представництва ВГО «Громадянська Мережа ОПОРА» повідомив: «Подібні заклики до місцевих жителів щодо відстеження місць проживання переселенців і публікація списків з персональною інформацією дуже небезпечний прецедент, який може привести до негативних наслідків. Перш за все ми повинні говорити про те, що переселенці і так дуже уразливі сьогодні. Замість того, щоб допомогти їм інтегруватися в місцеву громаду, владу фактично сприяє формуванню нетолерантного ставлення у місцевих жителів до даної соціальної групи. Давайте завтра вивісимо списки матерів одиначок з персональною інформацією і будемо закликати городян перевіряти інформацію чи дійсно вони живуть одні. А можна ще розмістити інформацію про інвалідів і закликати місцевих жителів перевіряти інформацію чи не симулюють вони. А може ще публічно розмістимо адреси хворих на ВІЛ / туберкульоз? Упевнений, що державні органи, на яких покладено функцію здійснювати дані перевірки, повинні самостійно це робити, не принижуючи переселенців як соціальну групу. Якщо подібна практика продовжиться, то наша організація буде ініціювати звернення в правоохоронні органи. З нашої точки зору, подібна діяльність чиновників підпадає під дії, спрямовані на розпалювання ворожнечі, на приниження честі та гідності або образа почуттів громадян за ознакою їх місця проживання (ст. 161 Кримінального кодексу України)», — зазначив Олексій Кормілецький.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+