Слухати

В Міноборони пояснили, чому закупили застарілі джгути Есмарха

11 серпня 2016 - 16:04
На брифінгу в Києві керівник Військово-медичного департаменту Міноборони Андрій Верба заявив, що не мав іншого виходу, ніж закупити застарілі джгути Есмарха
В Міноборони пояснили, чому закупили застарілі джгути Есмарха  / Новини на Громадському радіо

За словами Андрія Верби, військово-медичний департамент мав 10 млн грн на закупівлю якісних сучасних кровоспинних засобів, але вони не були закуплені через неналежну неякісну пропозицію, передає кореспондентка «Громадського радіо».

13 950 856_1 257 668 707 598 975_1 978 822 282_o.jpg

Андрій Верба // Громадське радіо
Андрій Верба
Громадське радіо

«На торги вийшли 4 фірми, жодна з них не відповідала медико-технічних вимогам. В ТЗ немає космічних вимог, але якщо, як в компанії «АВ Фарма», там ламається пластик або рветься липучка, ми не можемо їх купляти», — сказав Верба.

Андрій Верба заявив, що через це було прийняте рішення про закупівлю 100 тисяч застарілих та неефективних, за словами бійців та військових медслужб, джгутів Есмарха та 20 тисяч турнікетів. 100 тис джгутів Есмарха потрібні для недоторканного запасу на випадок широкомасштабної кампанії проти України, каже Верба.

«100 тис турнікетів ми апріорі б не заклали в цьому році. А мені на НЗ треба механічний засіб для зупинки кровотечі. Завтра якщо буде шірокомасштабна війна, що ми покладемо в сумки, якщо ми 50 тис не змогли закупити в цьому році. Хотілось би бути певним, що ми закупимо 20 тис. турнікетів хоча б для поповнення дефектури».

На 20 тисяч турнікетів оголошено тендер, розбитий на два лоти, хоч це і не зовсім законно, аби унеможливити постачання неякісних партій.

Він пропонує іноземним виробникам задекларувати свої вироби, і тоді МО матиме змогу їх закупити, наразі в тендерах беруть участь лише вітчизняні компанії.

Нагадаємо, раніше Міноборони оголосило тендер на закупку 100 тисяч джгутів Есмарха на суму майже 2 млн гривень.

У свою чергу співробітник проектного Офісу реформ МОУ Михайло Лопатін заявив, що ці джгути є застарілими і не відповідають вимогами НАТО. Зокрема, за його словами, їх неможливо накласти однією рукою.

Джгути Есмарха є гумовими, використовувалися в СРСР.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+