Слухати

Де знаходиться найбільший у Закарпатті бункер? Фото

14 серпня 2016 - 15:09
Бункер у селі Грабівниця був побудований з 1939 по 1942 рік двома батальйонами полонених румунів в режимі надсуворої секретності, і є частиною оборонної системи “Лінія Арпада”
Де знаходиться найбільший у Закарпатті бункер? Фото / Новини на Громадському радіо

Після будівництва румунів розстріляли. Є думка, що бункер у селі Грабівниця мав використовуватися як командна ставка 1-ї угорської армії, але достеменно сказати неможливо, оскільки весь угорський військовий архів був спалений під час наступу Червоної армії на Будапешт в 1944 році.

bunker.jpg

Бункер // goloskarpat.info
Бункер
goloskarpat.info

У 1946-му році НКВС проводило підривні та будівельні роботи у бункері, при чому зона в 2,5 км навколо була оточена і нікого не впускали та не випускали.

vyd_na_bunker_zovni.jpg

Вид на бункер ззовні // goloskarpat.info
Вид на бункер ззовні
goloskarpat.info

В результаті його сучасний вигляд: близько 2-х км довжиною, 50 м глибиною, має три яруси та 4 виходи на поверхню. Оточений системою окопів та підірваних ДзОТів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+